Wymagający dzień otwarcia dla zespołu BWT Alpine F1 Team w Baku

Zespół BWT Alpine F1 Team miał trudny początek weekendu Grand Prix Azerbejdżanu, ponieważ Esteban Ocon zajął dwunaste miejsce w kwalifikacjach, a Pierre Gasly był dziewiętnasty.

Pierre doznał wycieku hydraulicznego w swoim A523 w trakcie sesji treningowej, co doprowadziło do zapalenia się jego samochodu i wywieszenia czerwonej flagi. Kiedy jego samochód wrócił do garażu na dwie godziny przed kwalifikacjami, mechanicy wykonali znakomitą robotę, przeprowadzając niezbędne naprawy, w tym wymianę jednostki napędowej i skrzyni biegów, aby zapewnić Pierre’owi możliwość rozpoczęcia sesji na czas. Po pierwszych okrążeniach rozpędzania się w trakcie Q1, Pierre uderzył w ścianę w trzecim zakręcie, co zakończyło jego dzień.

Esteban ustawi się na dwunastej pozycji na starcie w niedzielnym wyścigu. W praktyce sesja Estebana została również przerwana z powodu problemu z montażem skrzyni biegów, a zespół zdecydował się zatrzymać samochód w garażu jako środek ostrożności. Gdy jego A523 był gotowy do kwalifikacji, Esteban przecisnął się przez Q1, po czym stracił Q3 o zaledwie 0,148 sekundy.

Jutro zespół czeka na pierwszą w tym sezonie sesję Sprint Shootout – krótszą wersję kwalifikacji, aby ustawić stawkę wyścigu sprinterskiego, który odbędzie się później w ciągu dnia.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P18, 1:45,955 sek, 8 okrążeń

Pierre, P19, 1:46,321 sek, 7 okrążeń

 

Kwalifikacje

Q1

Esteban, P15, 1:42,622 sek

Pierre, P19, 1:44.853 sek

Q2

Esteban, P12, 1:41,798 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„To nie był dobry dzień dla nas jako zespołu. Oczywiście mieliśmy pewne problemy z niezawodnością w pierwszej sesji treningowej, co nie dawało nam zbyt wiele czasu przed kwalifikacjami. Próbowaliśmy odbić się od naszych problemów z treningiem w kwalifikacjach i ostatecznie nie wystarczyło to, by awansować do Q3. W tej chwili tutaj, w Baku, jasne jest, że musimy poprawić obszary, w których walczymy o tempo. Sprawdzimy, gdzie możemy się poprawić i jak zawsze damy z siebie wszystko, aby jutro i w niedzielę zdobyć punkty”.

Pierre Gasly:

„Oczywiście był to bardzo rozczarowujący i ciężki dzień. Chciałbym bardzo podziękować mechanikom za dokonanie napraw między treningiem a kwalifikacjami, wprowadzenie zmian i przygotowanie samochodu. To był jeden z tych dni, w których mieliśmy do czynienia z niepowodzeniami i ważne jest, abyśmy wszyscy się podnieśli. Myślami już wybiegam w przyszłość, gdzie czeka nas kolejna sesja kwalifikacyjna i oczywiście wyścig sprinterski, w którym można zdobyć punkty. Odprawimy się jako zespół, razem ruszymy naprzód i miejmy nadzieję, że wyciągniemy coś z tego weekendu wyścigowego”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„To był dla zespołu frustrujący dzień, od którego chcemy bardzo szybko odejść. Ze strony Pierre’a było to szczególnie niefortunne z powodu wycieku z hydrauliki i pożaru samochodu w treningu, po którym nastąpiła jego przerwa w Q1. Mechanicy pracowali szybko, aby naprawić jego samochód po pierwszej sesji treningowej, aby upewnić się, że będzie mógł wziąć udział w kwalifikacjach; więc chwała im za ich fantastyczną pracę. Ze względu na drobny problem Estebana i brak przejazdów na treningach między obydwoma samochodami, nie mieliśmy wystarczającej ilości przejazdów na różnych oponach w naszych przygotowaniach i myślę, że miało to na nas dzisiaj znaczący wpływ. Na torze ulicznym potrzebujesz zarówno czasu, jak i wiedzy, aby wprowadzić odpowiednie zmiany w ustawieniach, a to po prostu nie było dzisiaj możliwe z powodu naszych problemów. Przeprowadzimy odprawę jako zespół, aby przejść dalej. Jutro mamy Sprint Shootout z punktami do zdobycia w wyścigu sprinterskim po południu i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sobota była znacznie lepsza niż dzisiaj. Jestem przekonany, że się odbijemy”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności