BWT Alpine F1 Team zamierza iść naprzód po frustrującym weekendzie w Azerbejdżanie

Zespół BWT Alpine F1 Team zakończył Grand Prix Azerbejdżanu z Pierre’em Gasly na czternastym miejscu i Estebanem Oconem na piętnastym miejscu w weekend pełen frustracji i rozczarowania dla zespołu.

W wyścigu, w którym niewiele było akcji i okazji do poczynienia postępów, zespół przyjął odważną strategię dla obu kierowców, aby wyprzedzić samochody z przodu stawki. Pierre był w stanie wykonać parę zgrabnych wyprzedzeń Valtteriego Bottasa i Logana Sargeanta w zakręcie numer 1 podczas 51-okrążeniowego wyścigu i ostatecznie ukończył wyścig na czternastym miejscu dzięki strategii dwóch postojów i zmianie opon w sekwencji Pośrednie-Twarde-Twarde.

Startując z alei serwisowej, Esteban utrzymał się na torze aż do przedostatniego okrążenia wyścigu, kiedy to w ramach obowiązkowego postoju w boksie zjechał po nowe miękkie opony. Pokonał następnie swoje jedyne okrążenie na czerwonej mieszance, aby flagę w szachownicę przekroczyć na piętnastym miejscu.

Zespół patrzy w przyszłość na Grand Prix Miami w następny weekend, szukając bardziej pozytywnego i reprezentatywnego występu na torze na Hard Rock Stadium.

 

REZULTATY CZASOWE

Esteban wystartował na nowym komplecie twardych opon. Na 50 okrążeniu zjechał do pit stopu po nowe miękkie opony. Do mety dotarł na 15 pozycji. Najszybsze okrążenie: 1:45.908 sek

Pierre wystartował do wyścigu na nowym komplecie pośrednich opon. Na 5 okrążeniu zjechał do pit stopu po nowe twarde opony, a na 23 ponownie zmienił opony an nowy komplet twardego ogumienia. Do mety dotarł na 14 pozycji. Najszybsze okrążenie: 1:45.540 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon, rozpoczął z alei serwisowej, ukończył P15:

„Daliśmy dzisiaj z siebie wszystko, wybierając strategię dania z siebie wszystkiego wobec naszej ostatniej możliwości, która miała niewielkie szanse powodzenia. Mieliśmy nadzieję na późne pojawienie się samochodu bezpieczeństwa lub incydent na torze, ale sprawy nie potoczyły się po naszej myśli. Możemy być dumni z naszych wysiłków, przepychając się do samego końca i wydobywając jak najwięcej z twardych opon. Pod koniec wyścigu przeżyłem trochę przerażający moment, kiedy zjechałem do boksu i zobaczyłem ludzi gromadzących się w alei serwisowej, mimo że wyścig jeszcze się nie skończył. Na szczęście nic się nie stało, ale musimy zadbać o to, aby takie scenariusze się nie powtórzyły. Nie byliśmy tam, gdzie chcieliśmy być w ten weekend pod względem osiągów. A po weekendzie nauki mamy szansę na przegląd i powrót silniejszymi w Miami. Wiem, że właśnie to zrobimy”.

Pierre Gasly, rozpoczął P17, ukończył P14:

„To jest weekend, od którego wszyscy chcemy szybko przejść dalej i o nim zapomnieć, ponieważ był bardzo frustrujący dla nas wszystkich w zespole. Musimy dopilnować, aby tego rodzaju występ już się nie powtórzył. Najwyraźniej nie jest to miejsce, w którym powinniśmy być i musimy wrócić silniejsi do Miami w przyszłym tygodniu na bardziej konwencjonalnym torze. Jeśli chodzi o mój wyścig, próbowaliśmy czegoś innego w strategii i liczyliśmy na szczęśliwe zrządzenie losu, ale ostatecznie nie mogliśmy zrobić wiele więcej. Wykonałem kilka ruchów naprzód stawki, co zawsze daje satysfakcję, ale o wiele bardziej satysfakcjonujące jest, gdy te wyprzedzenia wiążą się z punktami. Nie mogę się doczekać ścigania się w Miami w następny weekend”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„To był bardzo rozczarowujący weekend dla zespołu w Baku i nie możemy powtórzyć tego typu występu ponownie. W piątek zaczęliśmy bardzo słabo i od tego czasu nie byliśmy w stanie wyjść na prostą w żadnej z sesji. W piątek podczas treningów byliśmy dość daleko od idealnego ustawienia samochodu, a przy tak ograniczonym przebiegu – zwłaszcza z pewnymi problemami z niezawodnością obu samochodów – zostaliśmy z górą, na którą trzeba było się wspinać przez pozostałą część weekendu. Musimy ograniczyć te problemy w przyszłości i rozpocząć wszystkie weekendy Grand Prix z przodu stawki, aby upewnić się, że w sobotę i niedzielę dajemy sobie najlepszą możliwą szansę na zdobycie punktów. Pokazaliśmy nasze tempo wyścigowe w Australii i mamy większą szansę zweryfikować nasz pakiet ulepszeń w Miami. Musimy nadal ciężko pracować jako zespół, nadal rozumieć, jak zmaksymalizować nasz pakiet i dążyć do znacznie lepszej ogólnej wydajności zespołu w następny weekend w Stanach”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

Klasyfikacja kierowców

1. Max Verstappen – Red Bull – 93 punktów
2. Sergio Perez – Red Bull – 87 punkty
3. Fernando Alonso – Aston Martin – 60 punktów
...
13. Esteban Ocon – Alpine – 4 punkty
14. Pierre Gasly – Alpine – 4 punkty

 

Klasyfikacja konstruktorów

1. Red Bull – 180 punktów
2. 
Aston Martin – 87 punktów
3. Mercedes – 76 punktów
4. Ferrari – 62 punktów
5. McLaren – 14 punktów
6. Alpine – 8 punktów
7. Haas – 7 punktów
8. Alfa Romeo – 6 punktów
9. AlphaTauri – 2 punkty
10. Williams – 1 punkt

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności