BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Miami 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada piąty wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Miami na torze Miami International Autodrome.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix Miami i zastanawiają się nad wyścigiem w Baku w ostatni weekend.

Esteban Ocon:

„Po bardzo wymagającym weekendzie w Baku, celem dla nas w Miami jest mocny powrót. Przeprowadziliśmy podsumowanie i jesteśmy gotowi, aby wyciągnąć wnioski i ruszyć naprzód. To było frustrujące kilka dni, w których wiele rzeczy nie poszło dobrze i jasne jest, że nie możemy sobie pozwolić na więcej weekendów takich jak miniony. Cały zespół cieszy się, że ma szansę naprawić wszystko tak szybko po Baku i jesteśmy gotowi, aby stawić czoła weekendowi Grand Prix Miami”.

Pierre Gasly:

„Dobrze, że mamy natychmiastową okazję do odbicia się w Miami w ten weekend. To bardziej konwencjonalny tor o normalnym formacie i musimy być na nim gotowi od pierwszego okrążenia w piątek, aby zająć znacznie silniejszą pozycję, a w efekcie rywalizować wyżej w stawce przez pozostałą część weekendu. Po dwóch rozczarowujących wyścigach w ostatnich dwóch weekendach wyścigowych, jestem bardzo zdeterminowany, aby naprawić to w ten weekend. Moim planem minimum jest powrót do pierwszej dziesiątki”.

Czy wiesz, że…

Pierre jest jedynym kierowcą w stawce, który zdobywał pozycje na pierwszym okrążeniu każdego wyścigu w sezonie 2023.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności