Podwójny powrót do Q3 dla zespołu BWT Alpine F1 Team w mocnych kwalifikacjach w Miami

Zespół BWT Alpine F1 Team osiągnął Q3 obydwoma samochodami po raz drugi w sezonie 2023. Pierre Gasly zakwalifikował się na piątym miejscu, a Esteban Ocon na ósmym miejscu zakończył kwalifikacje do niedzielnego Grand Prix Miami na Hard Rock Stadium.

Czerwona flaga pod koniec przejazdów pierwszej dziesiątki spowodowała nagłe przerwanie sesji z Pierre’em na piątym miejscu i Estebanem na ósmym miejscu. Czasy te został uzyskane po pierwszych okrążeniach na używanych miękkich oponach. Obaj kierowcy wyglądali dobrze przez całą sobotę, Esteban był piąty w trzeciej sesji treningowej, a Pierre zakończył ją na szóstym miejscu, po czym przeszedł przez Q1 i Q2 serią imponujących przejazdów. Niedzielny wyścig na dystansie 57 okrążeń rozpocznie się o 15:30 czasu lokalnego (21:30 czasu polskiego).

 

REZULTATY CZASOWE

3. sesja treningowa

Esteban, P5, 1:28.407 sek, 25 okrążeń
Pierre, P6, 1:28.428 sek, 24 okrążenia

Sesja kwalifikacyjna

Q1
Esteban, P7, 1:27.872 sek
Pierre, P10, 1:28.061 sek

Q2
Esteban, P6, 1:27.444 sek
Pierre, P8, 1:27.612 sek

Q3
Esteban, P8, 1:27.935 sek
Pierre, P5 1:27.786 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Jaką różnicę robi tydzień. Jestem dumny z zespołu za to silne ożywienie po naszym rozczarowaniu w Baku. Bardzo zasłużyliśmy na to, aby oba samochody znalazły się w Q3 w kwalifikacjach. Prawdopodobnie mieliśmy trochę pecha z czerwoną flagą na końcu, ponieważ wydaje mi się, że było więcej na stole i mogliśmy być wyżej w tabeli z czasami. Wciąż jesteśmy na dobrej pozycji przed jutrzejszym wyścigiem i mamy wystarczająco dobry samochód, aby wyjechać z tego weekendu z punktami w kieszeni”.

Pierre Gasly:

„Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych kwalifikacji, a start z piątej pozycji stawia nas w dobrej pozycji przed wyścigiem. To wspaniale, że zarówno Esteban, jak i ja jesteśmy w pierwszej dziesiątce, aby zapewnić sobie ważny wynik zespołowy, zwłaszcza po ostatnim weekendzie. Ważne jest, abyśmy wrócili silni. Czerwona flaga była niefortunna. Przydarzyła się, gdy mieliśmy rozpocząć ostatnie okrążenie na nowych miękkich oponach. Czułem się w bolidzie całkiem dobrze i byłoby interesujące zobaczyć, gdzie byśmy skończyli. W każdym razie, moje okrążenie na używanych oponach było przyzwoite, wystarczające, by zająć piąte miejsce na starcie. Wszyscy patrzymy w przyszłość na jutrzejszy wyścig, w którym musimy dążyć do przełożenia naszych osiągów na punkty”.

Alan Permane, dyrektor sportowy:

„Jako zespół jesteśmy zadowoleni z dzisiejszych wyników w kwalifikacjach z Pierre’em na piątym miejscu i Estebanem na ósmym miejscu. Od samego początku mieliśmy bardzo mocną sobotę z produktywnym trzecim treningiem, podczas którego mogliśmy dopracować samochody przed kwalifikacjami. Zarówno Q1, jak i Q2 były dla nas stosunkowo bezproblemowe i wyglądaliśmy na wystarczająco szybkich, aby wygodnie dotrzeć do Q3. Pierre przejechał fantastyczne okrążenie na swojej używanej miękkiej oponie i zajął piąte miejsce, więc należy mu się uznanie za maksymalizację tego przejazdu. Esteban miał trochę więcej na stole, jeśli chodzi o jego wysiłek, ale nadal jest to solidna robota, a on również zajął dobrą pozycję na ósmym miejscu. Wspaniale jest mieć oba samochody komfortowo w Q3 – i zasłużenie – i ważne jest, abyśmy teraz mogli zamienić ten wynik na punkty w niedzielnym wyścigu. Pogoda w tej części Florydy może być nieprzewidywalna, a my będziemy gotowi wykorzystać każdą okazję”.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności