BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Emilii-Romanii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada szósty wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Emilii-Romanii na legendarnym torze Imola.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly przedstawiają swoje przemyślenia przed Grand Prix Emilii-Romanii i zastanawiają się nad dwoma poprzednimi Grand Prix.

Esteban Ocon:

„Zawsze uwielbiałem jeździć we Włoszech. Spędziłem tam wiele lat ścigając się w juniorskich kategoriach i mam wspaniałe wspomnienia z tamtych lat. Imola to historyczny, oldschoolowy tor z wymagającym układem, który my kierowcy naprawdę lubimy. Kwalifikacje są kluczowe, ponieważ jest to dość wąski tor w porównaniu z innymi nowoczesnymi torami. Dlatego wyprzedzanie tutaj jest trudniejsze, musimy kłaść większy nacisk na strategię, aby nadrobić miejsca. Nie zdobyliśmy na Imoli żadnych punktów w zeszłym roku, więc będziemy musieli poprawić się tym razem. Będziemy musieli jak najlepiej wykorzystać sesje treningowe, aby być na dobrej pozycji przed sobotnim popołudniem i mieć najlepszą szansę na zdobycie mocnych punktów w niedzielę”.

Pierre Gasly:

„Jesteśmy w środku bardzo pracowitego okresu w kalendarzu Formuły 1, więc musimy skupić się na naszej pracy i dodać trochę konsekwencji do naszych osiągów. Pokazaliśmy potencjał naszego pakietu bez zestawienia kolejnych pozytywnych wyników pod rząd. Myślę, że pokazanie, że możemy regularnie występować na wysokim poziomie w nadchodzących trzech wyścigach, jest ważne. Najpierw jednak Imola, prawdziwy klasyczny tor. To wymagający obiekt, ale także czeka nas dużo zabawy z kilkoma bardzo szybkimi i interesującymi zakrętami. Musimy zmaksymalizować trening w piątek i zająć dobrą pozycję, aby zakwalifikować się i dobrze ścigać, mając na celu zdobycie podwójnych punktów”.

Czy wiesz, że…

W ten weekend odbędzie się 50. wyścig marki Alpine w Formule 1 od czasu jej pierwszego pojawienia się podczas Grand Prix Bahrajnu 2021.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności