BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Monako 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada szósty wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Monako na słynnych ulicach Monte Carlo.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly przedstawiają swoje przemyślenia przed Grand Prix Monako.

Esteban Ocon:

„Podczas gdy nasze myśli pozostają z regionem Emilii-Romanii, nasze skupienie wyścigowe skierowane jest na Monako. Podobnie jak w Miami, musimy zapewnić sobie spokojny weekend i przywieźć do domu zasłużone punkty. W tym roku mieliśmy kilka rozczarowujących weekendów wyścigowych, więc zespół koncentruje się na wykonywaniu lepszych wyścigów – pod każdym kątem. Nie możemy się doczekać, aby wrócić na tor, pokazać nasze tempo i udowodnić, że możemy konkurować z niektórymi z najlepszych zespołów. Monako to zawsze ekscytujący weekend, jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu i będziemy starali się dać fanom dobre show”.

Pierre Gasly:

„Naprawdę nie mogę się doczekać ścigania w Monako, ponieważ jest to dla nas – kierowców – jedno z największych i najbardziej satysfakcjonujących wyzwań sezonu. Bez Grand Prix Francji w kalendarzu ten wyścig jest tak blisko Francji, jak tylko się da w ciągu roku, a wsparcie fanów w Monako jest wyjątkowe. Grand Prix Monako jest znane na całym świecie, ponieważ jest to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów w świecie sportów motorowych. To wyścig, w którym każdy kierowca chce odnieść sukces w swojej karierze. Jako zespół, będziemy dążyć do dalszego doskonalenia się, by odbudować nasze obiecujące osiągi z ostatniego razu i dążyć do wyjazdu z Monako z najlepszym możliwym wynikiem, który musi być pokaźnym wynikiem punktowym zdobytym przez oba samochody”.

Czy wiesz, że…

Esteban Ocon jest jednym z zaledwie siedmiu kierowców, którzy nie zostali wyeliminowani w pierwszej części kwalifikacji (Q1) w tym roku. Pozostali to Max Verstappen, Fernando Alonso, Charles Leclerc, Carlos Sainz, George Russell i Lewis Hamilton. 

Ponadto w ten weekend odbędzie się 50. wyścig marki Alpine w Formule 1 od czasu jej pierwszego pojawienia się podczas Grand Prix Bahrajnu 2021.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności