Dzień budowania zaufania na ulicach Monako zakończony

Zespół BWT Alpine F1 Team zakończył dzień z Pierre'em Gasly na dziewiątym miejscu i Estebanem Oconem na dziesiątym miejscu w klasyfikacji. Zarówno zespół, jak i kierowcy budowali pewność siebie podczas piątkowych treningów przed 80. Grand Prix Monako.

Z nowymi sidepodami w A523 i kilkoma innymi aktualizacjami pakietu, obaj kierowcy wyruszyli w piątek, aby dostarczyć dane na temat nowych części zespołu, a także stopniowo zwiększać prędkość na ciasnym i krętym torze o długości 3,337 km. Sobotnia najważniejsza sesja kwalifikacyjna rozpocznie się o 16:00 czasu lokalnego.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P8, 1:14.585 sek, 29 okrążeń

Pierre, P14, 1:14.866 sek, 30 okrążeń

 

2. sesja treningowa

Esteban, P10, 1:13.162 sek, 30 okrążeń

Pierre, P9, 1:13.089 sek, 28 okrążeń

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Jazda tutaj w Monako to wyjątkowe przeżycie; naprawdę nie ma drugiego takiego miejsca, jak to. Z naszej strony myślę, że to był spokojny dzień, podczas którego omówiliśmy nasz program, spróbowaliśmy kilku różnych rzeczy i, co ważne, nie podjęliśmy niepotrzebnego ryzyka. Myślę, że mamy jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i przetestowania, aby naprawdę przyspieszyć i być gotowym na jutrzejsze kwalifikacje, więc jestem pewien, że trzecia sesja treningowa dla wszystkich będzie ważna. Samochód sprawuje się dobrze i jesteśmy na dobrej pozycji, patrząc w przyszłość na resztę weekendu”.

Pierre Gasly:

„Zawsze wspaniale jest być w Monako i jeździć po tym kultowym torze Formuły 1. To był dla nas dość solidny dzień z kilkoma ulepszeniami w samochodzie i dobrze było zbudować zrozumienie na ich temat i, ogólnie rzecz biorąc, spokojnie wejść w weekend. Samochód wydawał się znacznie poprawić między pierwszym a drugim treningiem, więc jestem zadowolony z naszej dzisiejszej pracy i jesteśmy w przyzwoitej formie, patrząc w przyszłość na resztę weekendu. Jutro jest dzień kwalifikacji, ekscytujące przeżycie w tym miejscu, a my damy z siebie wszystko, aby znaleźć się na starcie jak najwyżej”.

Matt Harmon, dyrektor techniczny:

„Dobrze było mieć dziś bezproblemowy dzień treningowy, podczas którego mogliśmy ocenić kilka nowych ulepszeń w samochodzie, w tym nowy sidepod, który jest bardzo dobrym krokiem w stosunku do poprzedniej wersji. Równie ważne było, abyśmy nie napotkali żadnych problemów w piątek – tak jak w Miami – aby nauczyć się i zweryfikować nasze nowe części, a także przygotować się na resztę weekendu. Obaj kierowcy byli dziś bardzo oswojeni z bolidem, w rozsądny sposób podnosząc swoją prędkość i pewność siebie na tym trudnym torze. Będziemy nadal szukać ulepszeń w ustawieniach, aby być dobrze przygotowanym przed jutrzejszą ważną sesją kwalifikacyjną”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności