Esteban blisko pierwszego pole position, Pierre siódmy w emocjonujących kwalifikacjach do Grand Prix Monako

Esteban Ocon z zespołu BWT Alpine F1 Team był zaledwie 0,188 sekundy od pierwszego pole position w Formule 1 po intensywnej i wciągającej walce kwalifikacyjnej na ulicach Monte Carlo, w której pięciu najlepszych kierowców dzieliło mniej niż dwie dziesiąte sekundy.

Esteban zajmie rewelacyjne trzecie miejsce na starcie niedzielnego Grand Prix Monako – to jego najlepszy wynik w kwalifikacjach od czasu dołączenia do zespołu z Enstone-Viry w 2020 roku. Jego zespołowy kolega, Pierre Gasly również wystartuje wygodnie w pierwszej dziesiątce, plasując się na siódmym miejscu po mocnym sobotnim popołudniu.

To fantastyczny wynik zespołu przed niedzielnym, prestiżowym 80. Grand Prix Monako. Zespół zamierza wykorzystać swoje mocne pozycje startowe w jutrzejszym wyścigu na dystansie 78 okrążeń, który rozpocznie się o 15:00 czasu lokalnego.

 

REZULTATY CZASOWE

3. sesja treningowa

Esteban, P9, 1:13.496 sek, 18 okrążeń
Pierre, P6, 1:13.453 sek, 24 okrążeń

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P11, 1:12.967 sek
Pierre, P13, 1:13.033 sek

Q2
Esteban, P8, 1:12.248 sek
Pierre, P6, 1:12.169 sek

Q3
Esteban, P4, 1:11.553 sek
Pierre, P7, 1:11.933 sek
Esteban wystartuje z pozycji P3 po karze przesunięcia o 3 pozycje, nałożonej po sesji na Charlesa Leclerca.

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Co za dzień! Przede wszystkim wielkie brawa dla całego zespołu, zarówno na torze, jak i w fabrykach w Enstone i Viry. Nasz wynik naprawdę pokazuje, że ciężka praca się opłaca. Czułem się komfortowo od samego początku w kwalifikacjach i dałem z siebie wszystko na ostatnim okrążeniu. Start z trzeciego miejsca w Monako to świetne miejsce i chociaż jestem teraz bardzo szczęśliwy, wiemy, że nie możemy być zadowoleni tylko z tego wyniku, ponieważ przed nami długa droga w ten weekend. Pracowaliśmy niesamowicie ciężko, aby znaleźć się w tej pozycji, więc pozostaniemy skupieni, aby przywieźć zespołowi kilka dobrych punktów. Dajcie już jutrzejszy wyścig!”.

Pierre Gasly:

„To były bardzo intensywne kwalifikacje i dobrze, że zakończyliśmy je ze świetnym wynikiem dla zespołu. Jestem stosunkowo zadowolony z siódmego miejsca, ale było zdecydowanie więcej po mojej stronie, więc mam w tym względzie słodko-gorzkie uczucia. Samochód sprawiał wrażenie mocnego, a my oczywiście byliśmy konkurencyjni. Co więcej, Esteban wykonał naprawdę dobrą robotę, zajmując czwarte miejsce w kwalifikacjach. Po prostu nie do końca udało mi się połączyć w Q3 idealnie sektorów z pewnym ślizganiem się tyłu na moim okrążeniu naciskowym. Mimo to start z siódmej pozycji w Monako stawia nas w bardzo dobrym miejscu przed jutrzejszym wyścigiem, w którym musimy dążyć do zdobycia wielu punktów przez oba samochody”.

Alan Permane, dyrektor sportowy:

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszych kwalifikacji w Monako, w których Esteban zajął bardzo imponujące czwarte miejsce – które dało trzecie miejsce na starcie w związku z karą Charlesa [Leclerca] – oraz z Pierre'em na siódmym miejscu. Samochód sprawiał wrażenie mocnego przez cały weekend – wygodnie mieścił się w pierwszej dziesiątce – a dzisiaj wszystko zależało od dobrej komunikacji między kierowcami i inżynierami, czystego wykonania ze strony zespołu i zachowania spokoju podczas trzech bardzo pracowitych i intensywnych sesji. Ściganie się o pole position to zawsze wspaniałe uczucie, gdy Esteban jechał po cichym torze, aby zdobyć tymczasowe pole position po znakomitym okrążeniu. Pierre również wykonał dobrą robotę i przyjrzymy się, co mogło pójść lepiej po jego stronie w Q3. Jednak do końca tego weekendu długa droga. Wiemy, że to trudny wyścig na tym torze i musimy być gotowi na wykorzystanie każdej nadarzającej się okazji. A przy tak dobrych pozycjach na starcie musimy celować w duże punkty od obu kierowców”.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności