Alpine zaprezentuje swój Hypercar 2024 w setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans

  • Alpine świętuje setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans dwoma prototypami LMP2 i wyjątkowym programem, obejmującym światową premierę swojego Hypercara.
  • Hypercar 2024 firmy Alpine zostanie zaprezentowany 9 czerwca 2023 r. o godzinie 11:30 w Le Mans, w nowym centrum Alpine Paddock.
  • Marka Alpine będzie również towarzyszyć tej setnej rocznicy premierą ekskluzywnej limitowanej serii w hołdzie dla legendarnego wyścigu wytrzymałościowego, który ukształtował jej historię.
  • Alpine zaprezentuje również niedawno zaprezentowany samochód pokazowy swojego przyszłego elektrycznego miejskiego samochodu sportowego A290_β oraz samochód koncepcyjny Alpenglow w Hydrogen Village.
  • Oprócz akcji na torze, niebiesko-biało-czerwona marka zaoferuje fanom różnorodny i wyjątkowy program, zgodnie z setną rocznicą 24-godzinnego wyścigu Le Mans, świętując ciągłość tej dyscypliny.

 

Premiera Hypercara już 9 czerwca

Alpine potwierdza swoje ambicje w długodystansowych mistrzostwach świata, prezentując swój przyszły Hypercar na Le Mans 9 czerwca.

Wraz z wejściem w kategorię LMP2, niebiesko-biało-czerwona marka opracowuje Hypercar (LMDh), który od przyszłego roku będzie startował w najwyższej klasie wyścigów długodystansowych. Aby uczcić setną rocznicę 24-godzinnego wyścigu Le Mans, Alpine zaprezentuje swój przyszły prototyp wyścigowy, który w 2024 roku będzie konkurował z największymi markami samochodowymi. Wyścigi wytrzymałościowe wkraczają w nową erę i są bardziej konkurencyjne niż kiedykolwiek, a Le Mans to miejsce, w którym marka Alpine udowodniła swoją zdolność do zdobycia najbardziej prestiżowego tytułu ze wszystkich: zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu na torze Le Mans.

 

Alpine zaprezentuje limitowaną edycję A110 R Le Mans 7 czerwca

Bazując na najbardziej radykalnym ze swoich modeli A110, Alpine oddaje hołd najbardziej prestiżowemu wyścigowi długodystansowemu na świecie limitowaną edycją A110 R Le Mans. Samochód ten ujrzy światło dzienne już 7 czerwca o 13:20 na torze, na którym wkrótce potem rozpocznie się słynny wyścig 24 Hours of Le Mans.

 

Ekskluzywny program dla wszystkich fanów 24-godzinnego wyścigu Le Mans

Zaprezentowany po raz pierwszy 9 maja w Bristolu, A290_β będzie wystawiany publicznie w Le Mans od 7 do 12 czerwca w Village, a następnie w Alpine Paddock Center. Samochód pokazowy jest prekursorem przyszłego elektrycznego miejskiego samochodu sportowego Alpine, który ma wejść do produkcji w 2024 roku. Jego matowobiały kolor odzwierciedla alpejski puder śnieżny. Jego sportowa linia sprawia, że jest w ciągłym ruchu, a jego świetlista sygnatura z czterema literami X czerpie inspirację z rajdów. Dzięki tej wersji beta A290 Alpine toruje drogę nowym codziennym doświadczeniom z samochodami sportowymi, jednocześnie rozpoczynając przejście na energię elektryczną, symbolizowane przez trzy samochody elektryczne w Dream Garage.

Alpine Alpenglow – samochód koncepcyjny, zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku ubiegłego roku – będzie wystawiany od 7 do 12 czerwca w Hydrogen Village wraz z Automobile Club de l'Ouest. Dzięki zadziwiającym proporcjom i nowej technologii ten futurystyczny samochód koncepcyjny jest wyposażony w napędzany wodorem silnik spalinowy i dwa cylindryczne zbiorniki wodoru o ciśnieniu 700 barów po obu stronach pojazdu.

Alpenglow będzie można oglądać od wtorku 6 czerwca i pozostanie dostępny dla zwiedzających do niedzieli 11 czerwca.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności