BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Hiszpanii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada siódmy wyścig Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Hiszpanii, rozgrywane na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Szef zespołu Otmar Szafnauer oraz kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami po Grand Prix Monako oraz nastawieniem przed nadchodzącym Grand Prix Hiszpanii.

Otmar Szafnauer:

„Wszyscy możemy być bardzo zadowoleni z wyniku Grand Prix Monako, który po prostu pokazuje, co jesteśmy w stanie osiągnąć. W ostatnich tygodniach wprowadziliśmy do samochodu ulepszenia, które działają bardzo dobrze i powinniśmy przeprowadzić dalszą walidację tych poprawek w Hiszpanii w ten weekend, na bardziej konwencjonalnym torze Grand Prix niż podczas dwóch ostatnich wydarzeń w Miami i Monako. Wszyscy bardzo ciężko pracujemy, aby powtórzyć tego typu osiągi, ale pozostajemy też realistami. Musimy nadal rozwijać samochód, w dalszym ciągu wykonywać czyste weekendy wyścigowe i upewnić się, że kierowcy nadal osiągają wysoki poziom. Naszym bezpośrednim celem jest przygotowanie się do nadchodzącego Grand Prix Hiszpanii i dążenie do kolejnego dobrego występu”.

Esteban Ocon:

„Ostatnie kilka dni było bardzo udane. Znalezienie się na podium podczas kultowego Grand Prix Monako to marzenie każdego kierowcy, więc naprawdę wspaniale jest teraz powiedzieć, że nam się to udało. Teraz zaczyna to naprawdę [do mnie] docierać, a cały weekend był świadectwem ciężkiej pracy zespołu, zarówno na torze, jak i w Enstone i Viry, oraz wiary, że taki wynik jest możliwy. Nie będziemy zadzierać nosa, ponieważ wiemy, że przed nami długa droga i mamy ambitne cele, które wciąż chcemy osiągnąć. I oczywiście nie ma wiele czasu na odpoczynek i refleksję, ponieważ nasza uwaga szybko przenosi się na Grand Prix Hiszpanii w ten weekend”.

Pierre Gasly:

„Ogólnie byłem zadowolony z naszego występu w Monako, który zakończył się bardzo dobrym wynikiem zespołowym. Z mojej strony czuję, że dobrze zbudowaliśmy weekend, przechodząc od produktywnego piątku do soboty. Byłem trochę rozczarowany, że nie udało nam się wydobyć wszystkiego w trzeciej części sesji kwalifikacyjnej, ponieważ mogliśmy być wyżej na starcie i mieć silniejszą pozycję w wyścigu. Pomimo tego, że siódme miejsce to świetny wynik, a przede wszystkim zasłużony, wiemy, że mogło być lepiej. Będziemy kontynuować pracę razem jako zespół, aby upewnić się, że możemy wydobyć maksimum z weekendów wyścigowych. Zdecydowanie nie mogę się doczekać tego weekendu w Hiszpanii, gdzie celujemy w kolejny mocny wynik punktowy”.

Czy wiesz, że…

Podium Estebana zostało zdobyte w 50. wyścigu zespołu Alpine w Formule 1. Co więcej, od momentu dołączenia do zespołu z Enstone na początku sezonu 2020 Esteban miał sposobność kończył wyścig na każdej z pozycji na podium.

 

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności