A424_β: Alpine ujawnia swój przyszły Hypercar do czołowej kategorii wyścigów długodystansowych

  • Alpine przedstawia model A424_β, prekursora modelu Hypercara, który od 2024 roku będzie startował w najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC.
  • Ten prototyp LMDh, będący owocem ścisłej współpracy zespołów Alpine i Oreca, wyznacza drogę marki Alpine do motoryzacyjnej i sportowej doskonałości.
  • Jego sportowy design został zaprezentowany licznej publiczności złożonej z międzynarodowych dziennikarzy w zupełnie nowym Alpine Paddock Centre w pobliżu toru Le Mans Circuit.

Nowa era

Alpine, niezłomne w wyścigach długodystansowych od 2013 roku, odnawia i potwierdza swoje zamiłowanie do rywalizacji, wchodząc do najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (FIA WEC). A424_β otwiera ten nowy rozdział, czerpiąc z wyścigowego dziedzictwa i DNA marki. Jego konstrukcja ujawnia elementy stylistyczne przyszłych modeli produkcyjnych. Dzięki przepisom LMDh ten prototyp ilustruje sportowy charakter Alpine, jednocześnie ucieleśniając jej ambicje w kategorii, w której zmierzy się z najbardziej znanymi nazwiskami w sportach motorowych.

Nazwa, która ma znaczenie

Swoim designem A424_β potwierdza DNA marki, jednocześnie zapowiadając jej przyszłość. Jego nazwa A424_β jest tego symbolem: terminologia A, po której następują trzy cyfry rozpoczynające się od 4, szanuje tradycję zwycięskich samochodów Alpine Endurance, 24 nawiązuje do 24-godzinnego wyścigu Le Mans i 2024 roku, a β oznacza ostatnią fazę przed uruchomieniem modelu.

A424_β jest uosobieniem elegancji i sportowego charakteru modeli Alpine. Prawdziwe dzieło sztuki motoryzacyjnej zwiastuje przyszłą sygnaturę świetlną Alpine na niezwykle dynamicznym i asertywnym przodzie, podczas gdy tył odsłania dwie wyjątkowo przyciągające wzrok strzałkowate logotypy z literą A. Trójkątny motyw symbolizujący płatki śniegu Alpine prześwituje również przez sztylety i tylne skrzydło.

W kokpicie kierowcy zasiądą w wyrafinowanym, eleganckim i gładkim nadwoziu przypominającym supersamochód poruszający się po drogach. Boki są w równym stopniu inspirowane Alpenglow, manifestem Alpine, ucieleśniającym fascynującą przyszłość modeli produkcyjnych i konkurencyjnych tej marki.

 

 
 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności