BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Kanady 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dziewiątą rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Kanady, rozgrywane na torze Circuit Gilles Villeneuve.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Kanady.

Esteban Ocon:

„To świetny tor i bardzo lubię tam jeździć. Większość zakrętów w Montrealu to podwójna zmiana kierunku, co wymaga dobrej reakcji samochodu, więc ustawienie jest bardzo ważne. Są też ściany, które sprawiają, że jazda jest ekscytująca i bierze nas do galopu. Nawierzchnia toru w Montrealu jest zwykle dość gładka, ale degradacja opon podczas wyścigu jest zazwyczaj stosunkowo wysoka, ponieważ używamy najmiększej mieszanki opon. W połączeniu z charakterem toru typu „stop-and-go”, zwiększa to szanse na wyprzedzanie, co może sprawić, że Grand Prix będzie zabawne. W zeszłym roku byliśmy tu na szóstej pozycji, więc postaramy się utrzymać lub poprawić ten wynik tym razem!”.

Pierre Gasly:

„Po ostatnim wyścigu na bardziej konwencjonalnym torze w Barcelonie, wracamy na uliczny tor w Montrealu. To naprawdę fajne miejsce do ścigania się, bardzo szybkie, z dużymi strefami hamowania i szybkimi zakrętami. Przygotowywałem się w symulatorze w Enstone – wszystko jest w porządku i nie mogę się doczekać piątkowego startu. Pogoda zapowiada się interesująco – prawdopodobnie będzie padać – więc pozostaniemy gotowi na wszystkie warunki i zobaczymy, co uda nam się osiągnąć. Ogólnie rzecz biorąc, Montreal jest bardzo przyjemnym miejscem, zwłaszcza, że jest to miasto francuskojęzyczne. W rezultacie wsparcie jest zawsze wyjątkowe i nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tej atmosfery”.

Czy wiesz, że…

Alpine to jeden z zaledwie dwóch zespołów, które zdobyły punkty obydwoma samochodami w ostatnich trzech wyścigach z rzędu (drugim jest Mercedes).

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności