Ograniczone jazdy w Montrealu podczas przygotowań do weekendu Grand Prix Kanady

Zespół BWT Alpine F1 wytrzymał piątek z przerwami i startami na torze Circuit Gilles Villeneuve w Montrealu, gdy wiele czerwonych flag kosztowało utratę czasu podczas treningów przed Grand Prix Kanady.

Kierowcy Pierre Gasly i Esteban Ocon zakończyli dzień na dziesiątym i osiemnastym w tabeli czasów po drugiej sesji treningowej – po tym, jak sesja otwierająca została przerwana wcześniej z powodu problemu z monitoringiem na torze. Pierre zasygnalizował wczesną czerwoną flagę w pierwszym treningu z drobnym problemem elektrycznym na zapasowej kierownicy w swoim A523. Zespół zamontował jego zwykłą kierownicę na drugą sesję bez żadnych problemów i obaw. Tym razem to Esteban był przyczyną czerwonej flagi podczas drugiej sesji treningowej, wynikłej z utraty ciśnienia wody w jego samochodzie, gdy zatrzymał się na zakręcie nr 9 jako środek ostrożności.

W wyniku wczesnego przerwania pierwszej sesji druga sesja treningowa została wydłużona o 30 minut do łącznego czasu 1 godziny i 30 minut, umożliwiając zespołom bardziej znaczące jazdy i dokonywanie pomiarów na torze. Sobotni trzeci trening rozpocznie się o 18:30, a kwalifikacje o 22:00 czasu polskiego.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa (zatrzymana wcześniej z powodu problemu z monitoringiem wizyjnym na torze)

Esteban, brak ustanowionego czasu okrążenia

Pierre, brak ustanowionego czasu okrążenia

 

2. sesja treningowa

Esteban, P18, 1:15,092 sek, 17 okrążeń

Pierre, P10, 1:14,477 sek, 39 okrążeń

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„To był trudny dzień dzisiaj. Zaczęliśmy od zakłóconej pierwszej sesji treningowej z problemem przerwy w dostawie prądu i wadliwymi systemami CCTV wokół toru, co oznaczało, że wszystkie zespoły miały niewiele jazd lub wcale nie jeździły. Po naszej stronie został również przerwany drugi trening z powodu podejrzenia utraty ciśnienia wody w aucie. Oczywiście to był dla nas dzień daleki od przyjemnych i prostych, więc będziemy musieli zająć się różnymi sprawami, aby zapewnić, że jutro, kiedy wszystko się liczy, będzie lepiej. Podsumujemy i przeanalizujemy dane, które udało nam się dzisiaj uzyskać, i nie poddajemy się, ciężko pracując, aby upewnić się, że w pełni wykorzystamy jutrzejszą trzecią sesję treningową, aby być gotowym do kwalifikacji”.

Pierre Gasly:

„To był zupełnie inny piątkowy trening, ale ostatecznie z mojej strony udało nam się mieć produktywny dzień. Nie zaczęło się tak dobrze od problemu z zapasową kierownicą podczas mojego pierwszego przejazdu w pierwszej sesji treningowej. Na szczęście nie przegapiliśmy żadnego przejazdu z powodu czerwonej flagi w związku z systemami na torze. Druga sesja treningowa była znacznie lepsza i byliśmy w stanie kontynuować nasz program przez prawie pełne półtorej godziny sesji przed nastaniem deszczu pod koniec jej trwania. Miałem ciekawy moment w zakręcie 4 z tylnym poślizgiem, ale udało mi się utrzymać bolid z dala od ściany. Myślę, że jesteśmy w dobrym miejscu przed resztą weekendu i mam nadzieję, że jutrzejszy trening będzie lepszy, aby przygotować się do kwalifikacji”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„To nie był normalny dzień treningowy w Montrealu, z pewnymi przerwami powodującymi zakłócenia w programach wszystkich zespołów. W pierwszym treningu mieliśmy problem z samochodem Pierre’a spowodowany usterką elektryczną zapasowej kierownicy, co spowodowało zatrzymanie go na torze. Została ona zastąpiona normalną, standardową kierownicą na drugą sesję bez żadnych problemów i mógł spędzić produktywne popołudnie. Niestety, sesja Estebana została przerwana na początku drugiej sesji treningowej z powodu utraty ciśnienia wody w jego samochodzie; poświęcimy trochę czasu na zbadanie przyczyny tego problemu. Oznacza to, że nasze dzisiejsze jeżdżenie po torze było ograniczone i musimy dążyć do znacznie płynniejszej, jutrzejszej trzeciej sesji treningowej, aby zająć jak najlepszą pozycję przed kwalifikacjami. Pogoda wygląda na mieszaną, z dużą szansą na deszcz w ciągu dnia, więc będziemy gotowi na wszystkie możliwości”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności