Rusza „Akademia Alpine” – profesjonalna szkoła sportowej jazdy

Alpine Pietrzak wspólnie z Silesia Ring uruchomiły wyjątkowy program szkoleniowy dla wszystkich kierowców ze sportowymi ambicjami. Akademia Alpine pozwoli pasjonatom sportowej jazdy podnieść swoje umiejętności niezależnie od ich stopnia zaawansowania. Połączenie kompetencji sportowej marki z doświadczeniem najlepszego toru wyścigowego w Polsce to gwarancja najwyższej jakości szkoleń.

Zdobądź nowe umiejętności podczas Akademii Alpine Pietrzak

Tegoroczna edycja Akademii Alpine będzie debiutancka.  Jej podstawowym celem jest kształcenie profesjonalnych kierowców.

- To szansa na zrobienie kroku naprzód i wyjście poza umiejętności nabyte podczas kursu na prawo jazdy oraz w ramach własnego doświadczenia. Uczestnicy zostaną objęci opieką wykwalifikowanych instruktorów, dzięki czemu będą mogli sprawdzić się w sportowej jeździe na torze, co w efekcie sprawi, że nauczą się bezpiecznych nawyków, które wykorzystają także w ruchu drogowym – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Pietrzak.

Ale Akademia to także próba odwołania się w najbardziej naturalny dla marki Alpine sposób do jej sportowych korzeni. Pomysłodawcy zapraszają do udziału w niej nie tylko posiadaczy tych francuskich aut z duchem sportowej rywalizacji, ale także kierowców, którzy nie mieli z nią styczności.

Szkolenia Alpine na najlepszym torze wyścigowym w Polsce 

Szkolenia będą miały miejsce na najlepszym torze wyścigowym w Polsce - Silesia Ring, który zlokalizowany jest w Kamieniu Śląskim. Na zajęcia Akademii można przyjechać własnym samochodem Alpine, ale organizatorzy oferują także kursy, w ramach których samochód można wypożyczyć. Każdy kurs rozpoczyna się odprawą, która służy przybliżeniu niezbędnych elementów teoretycznych, następnie uczestnicy wsiadają do aut, w których pod okiem instruktorów mogą doskonalić swoją technikę jazdy i korygować złe nawyki.

  • Cieszy mnie wspólne przedsięwzięcie z marką Alpine. Od wielu lat naszą ambicją jest współpraca z najlepszymi, renomowanymi producentami samochodów sportowych. Połączenie możliwości naszego toru i Alpine A110 pozwoli kierowcom wykorzystać wszystkie możliwości, tkwiące w tych wyjątkowych samochodach. Cieszę się, że przyczynimy się do tego, że szersze grono pasjonatów motoryzacji będzie miało szansę odkryć sportowe DNA samochodów spod znaku Alpine – mówi Bożena Słocińska-Lang, dyrektor operacyjny Silesia Ring.

Czekają na Ciebie 2 rodzaje szkoleń Alpine!

W ramach Akademii Alpine prowadzone będą dwa typy szkoleń: TRACKDAY CLASSIC (3 poziomy) oraz ALPINE DRIVER (3 poziomy).

Tor Silesia Ring ma 3636 metrów długości, w najwęższym miejscu 12 m szerokości, 15 zakrętów (w tym 9 prawych, 6 lewych) i 2 proste – z których najdłuższa ma 730 metrów. Jako jedyny w Polsce tor wyposażony jest w odwodnienie na całej swojej długości.

Akademia Alpine jest także kontynuacją dzieła, zapoczątkowanego przez Jeana Rédélé, który w latach 50. XX w. Stworzył markę Alpine. Jego celem było bowiem stworzenie samochodu, który pozwoli czerpać radość z pokonania każdego zakrętu i każdego kilometra. Ta filozofia obowiązuje w Alpine do dziś.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: https://akademiaalpine.pl/

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności