BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Austrii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dziesiątą rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Austrii, rozgrywane na torze Red Bull Ring.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Austrii w Spielbergu.

Esteban Ocon:

„Dobrze jest być z powrotem w Spielbergu, ponieważ bardzo lubię tu wracać. W zeszłym roku osiągnąłem tutaj dobry wynik, więc mamy nadzieję, że zaliczymy kolejny taki dobry weekend. Jeśli chodzi o sam tor, przedstawia on kilka interesujących wyzwań z ciasnymi, wolnymi zakrętami kontrastującymi z szybszymi zakrętami numer 6 i 7. Ponadto znaczne zmiany wysokości zwiększają wyzwanie i sprawiają, że niektóre strefy hamowania są trudne. Niemniej jednak jazda jest przyjemna i miejmy nadzieję, że uda nam się wykorzystać format weekendu ze Sprintem, aby zebrać cenne punkty”.

Pierre Gasly:

„Naprawdę lubię Austrię. To jeden z tych klasycznych europejskich torów o tradycyjnym charakterze i wspaniałej atmosferze. To jeden z najkrótszych torów w kalendarzu, ale jest szybki i bardzo satysfakcjonujący. Ma kilka dużych stref hamowania, a także szybkie zakręty, zwłaszcza trzeci sektor z dwoma szybkimi zakrętami w prawo. W ten weekend mamy kilka dobrych okazji w formacie ze Sprintem. To dwie sesje kwalifikacyjne i dwa wyścigi, w których musimy być na topie od pierwszego okrążenia. Mamy niedokończone sprawy po rozczarowaniu w Baku – pierwszym sprincie tego sezonu – i czuję się gotowy na wyrównanie rachunków w ten weekend w Austrii”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności