Esteban zajmuje siódme miejsce i zdobywa dwa punkty w wyścigu sprinterskim z mokrej na suchą nawierzchnię w Austrii

Zespół BWT Alpine F1 Team zdobył dwa punkty w dzisiejszym wyścigu sprinterskim podczas Grand Prix Austrii po tym, jak Esteban Ocon zajął siódme miejsce w Spielbergu. Pierre Gasly zajął piętnaste miejsce po trudnym okrążeniu otwierającym 24-okrążeniowy wyścig. Jednak dzień został zniekształcony przez smutną wiadomość o śmierci Dilano van ‘t Hoffa w drugim wyścigu Mistrzostw Europy Formuły Regionalnej Alpine (FRECA) na torze Spa-Francorchamps. Zespół składa najgłębsze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Dilano, a także zespołowi MP Motorsport.

Zespół czeka na jutrzejszy wyścig o Grand Prix Austrii, do którego Pierre wystartuje z dziewiątego miejsca, a Esteban z dwunastego.

 

REZULTATY CZASOWE

Sprint Shootout

Esteban, P9, 1:05.366 sek

Pierre, P12, 1:06.360 sek

 

Sprint Race (24 okrążenia)

Esteban wystartował z pozycji P8 na oponach przejściowych, ukończył na P7

Pierre wystartował z pozycji P12 na oponach przejściowych, ukończyl na P15

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Dziś ścigaliśmy się, będąc myślami z Dilano. To prawdziwa tragedia, co wydarzyło się dziś rano na Spa-Francorchamps i składamy najszczersze kondolencje jego bliskim i wszystkim, którzy go znali. Z mojej strony, w dzisiejszym wyścigu dobrze było stoczyć kilka bitew z Charlesem [Leclerkiem], Lando [Norrisem] i George’em [Russelem] aż do samego końca. Zespół dobrze poradził sobie z warunkami i cieszymy się, że zdobyliśmy kilka punktów w sobotę. Skupiamy się teraz na jutrzejszym Grand Prix, kiedy mamy trochę do nadrobienia, ale jestem pewien, że stać nas na dobry wyścig”.

Pierre Gasly:

„Po pierwsze, moje myśli są z rodziną i przyjaciółmi Dilano van ‘t Hoffa po tragicznym incydencie na Spa-Francorchamps. Wiadomość jest rozpaczliwie smutna, trudna do przyjęcia dla wszystkich zaangażowanych w społeczność sportów motorowych, a my będziemy ścigać się, mając w pamięci Dilano. Jeśli chodzi o dzisiejszy sprint, był to dla mnie trudny wyścig, zwłaszcza po wyjazdach kołem poza linię, które spowodowały, że cofnęliśmy się o kilka pozycji. Skupiam się na jutrzejszym wyścigu, w którym zaczynamy na dziewiątym miejscu i mamy znacznie lepszą szansę na zdobycie punktów”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Dzisiaj ścigaliśmy się z Dilano van ‘t Hoffem w naszych myślach, po druzgocącym incydencie w Mistrzostwach Europy Formuły Regionalnej Alpine na torze Spa-Francorchamps. Myślami jesteśmy z jego rodziną, bliskimi i przyjaciółmi, a także całym zespołem MP Motorsport w tym niezwykle trudnym czasie. Dla nas dzisiaj w Spielbergu nie był to prosty wyścig sprinterski, w którym Esteban zdobył dwa punkty, finiszując na siódmym miejscu. Wykonał wspaniałą robotę, ścigając się mocno i inteligentnie broniąc przez cały czas. Pierre zniósł kilka obrotów koła poza linią, co spowodowało, że wrócił do środka stawki i znalazł się poza rywalizacją o awans do pierwszej ósemki. Jutrzejsze Grand Prix to czas, w którym można zdobyć większe punkty i jestem pewien, że możemy wyjechać stąd z obydwoma naszymi samochodami w pierwszej dziesiątce, aby upewnić się, że wyjedziemy z Austrii z solidną zdobyczą punktową”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności