Pierre z powrotem w punktach na dziesiątym miejscu, Esteban czternasty w Grand Prix Austrii

Zespół BWT Alpine F1 Team ukończył Grand Prix Austrii z Pierre’em Gasly’m na dziesiątym miejscu i Estebanem Oconem na czternastym miejscu na torze Red Bull Ring w Spielbergu.

Punkt Pierre’a – powrót do pierwszej dziesiątki po przegranej w Kanadzie ostatnim razem – oznaczają, że zespół opuszcza Austrię z trzema punktami z austriackiego weekendu sprintu po tym, jak Esteban zajął siódme miejsce w sobotnim wyścigu sprinterskim.

Obaj kierowcy otrzymywali pięciosekundowe kary podczas wyścigu na 71 okrążeń; Esteban za niebezpieczny wyjazd podczas swojego pierwszego pit stopu, a Pierre za naruszenie limitów toru. Dodatkowo Pierre został ukarany po wyścigu za kolejne naruszenia limitów toru.

Zespół czeka na Silverstone, gdzie w następny weekend odbędzie się Grand Prix Wielkiej Brytanii, domowy wyścig zespołu z Enstone.

 

REZULTATY CZASOWE

Wyścig

Esteban wystartował na nowej mieszance pośrednich opon. Na 14 okrążeniu zjechał do pit stopu po nowe, twarde opony, a na 40 okrążeniu zmienił je na kolejny, nowy komplet twardego ogumienia. Najszybsze okrążenie: 1:09.797

Pierre z kolei wystartował na nowej mieszance miękkich opon. Na 14 okrążeniu również zjechał do pit stopu po nowe, twarde opony, a na 44 okrążeniu zjechał ponownie, by znów założyć nowy komplet pośredniego ogumienia. Najszybsze okrążenie: 1:09.046

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon, rozpoczął z P12, ukończył P14:

„To nie był dla nas łatwy wyścig dzisiaj. Oczywiście strata punktów zawsze jest rozczarowująca. Będziemy musieli usiąść i dokładnie przeanalizować wyścig, aby zobaczyć, gdzie możemy się poprawić i upewnić się, że możemy być bardziej konkurencyjni w niedzielę w przyszłym tygodniu na Silverstone. Mieliśmy kontakt z Yukim [Tsunodą] na pierwszym okrążeniu i odnieśliśmy pewne obrażenia, a później otrzymaliśmy karę za niebezpieczny wyjazd w alei serwisowej, więc z pewnością nie był to nasz dzień! Opuszczamy Austrię wiedząc, że mieliśmy przyzwoitą sobotę z punktami na koncie, ale z większą ilością pracy do wykonania w niedziele. Czekamy na Silverstone w przyszłym tygodniu”.

Pierre Gasly, rozpoczął z P9, ukończył P10:

„Myślę, że prawie wydobyliśmy najwięcej, co mogliśmy dzisiaj. Chociaż powrót do punktów jest satysfakcjonujący, nie jest to miejsce, w którym chcemy być, ponieważ naszym celem jest być znacznie wyżej niż dziewiąte miejsce [przyp. Pierre po wyścigu i udzieleniu wypowiedzi do informacji prasowej został ponownie ukarany i spadł na 10. pozycję]. Brakuje nam trochę tempa w porównaniu do naszych najbliższych rywali i to dzisiaj było widać. Dużo naciskałem i ostatecznie otrzymaliśmy pięciosekundową karę za ograniczenia toru, podobnie jak inne samochody dzisiaj. To prawdopodobnie nie zmienia wyniku, ale potwierdza, że na końcu walczyliśmy z Lance'em [Strollem], a nie z George'em [Russellem] na czele. Zdecydowanie nie mogę się doczekać Silverstone i myślę, że ogólnie możemy mieć tam znacznie mocniejszy weekend w domowym wyścigu zespołu”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Nie jesteśmy usatysfakcjonowani wyjazdem z Austrii z trzema punktami w weekend. Ten wynik końcowy pokazuje, czego nam brakuje, zwłaszcza jeśli chodzi o możliwość walki z naszymi bliskimi rywalami w dniu wyścigu, którzy w tej chwili są kilka dziesiątych sekundy przed nami. W przyszłym tygodniu czeka nas Silverstone, gdzie dokonamy ulepszeń samochodu i nie możemy się doczekać zwiększenia osiągów w nadchodzących wyścigach. Ten weekend został niestety zakłócony przez tragiczną śmierć Dilano van ‘t Hoffa w Mistrzostwach Europy Formuły Regionalnych Alpine (FRECA) na torze Spa-Francorchamps. Dilano zawsze będzie w naszych myślach i będzie nam przypominać o niebezpieczeństwach, jakie napotykamy w sporcie, który kochamy. Istnieje wiele dyskusji na temat naszego wspólnego celu, jakim jest dalsze zwiększanie bezpieczeństwa w wyścigach. Jednak teraz nasze myśli są w pełni z rodziną i przyjaciółmi Dilano, a także z zespołem MP Motorsport”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

Klasyfikacja kierowców

1. Max Verstappen – Red Bull – 229 punktów
2. Sergio Perez – Red Bull – 148 punktów
3. Fernando Alonso – Aston Martin – 131 punktów

...

9. Esteban OconAlpine31 punktów
11. Pierre GaslyAlpine16 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

1. Red Bull – 377 punktów
2. 
Mercedes – 178 punktów
3. Aston Martin – 175 punktów
4. Ferrari – 154 punkty
5. Alpine – 47 punkty
6. McLaren – 29 punktów
7. Haas – 11 punktów
8. Alfa Romeo – 9 punktów
9. Williams – 7 punktów
10. AlphaTauri – 2 punkty

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności