Alpine A110 S Enstone Edition: limitowana seria wyprodukowana w Wielkiej Brytanii i zbudowana w Dieppe

  • Alpine swoją nową limitowaną serię A110 S Enstone Edition przedstawia 5 lipca, tuż przed Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1™ 2023 na torze Silverstone.
  • A110 S Enstone Edition to hołd dla doskonałości i know-how dwóch fabryk Alpine w Enstone w Wielkiej Brytanii (F1) i Dieppe we Francji (A110).
  • Kokpit tego modelu zawiera elementy karbonowe, wykonane w tym samym warsztacie w Enstone i te same materiały, które zostały użyte do produkcji samochodów Formuły 1™ – wizjer i konsola środkowa nadają mu wyjątkowy charakter.
  • Limitowana seria 300 sztuk będzie dostępna w dwóch odcieniach matowej szarości, w ekskluzywnym połączeniu z matowym, czarnym dachem, dostępnym z elegancką flagą Union Jack.
  • Napędzany 300-konnym silnikiem model A110 S Enstone Edition przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 s i osiąga prędkość maksymalną 275 km/h na torze (z opcjonalnym zestawem aerodynamicznym).
  • Firma Alpine rozpocznie przyjmowanie zamówień na A110 S Enstone Edition w centrach Alpine we Francji 6 lipca. Koszt modelu to 392 000 PLN brutto.

„Zaprezentowany podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii na Silverstone, A110 S Enstone Edition ujawnia sportową elegancję i całkowicie brytyjską technikę. Wykonany w Enstone i zbudowany w Dieppe, oferuje entuzjastom wyścigów wyjątkową okazję dostępu do doskonałości i wiedzy Alpine F1. Ta ekskluzywna edycja zawiera elementy prawdziwego rzemiosła” — wyjaśnia Emmanuel Al Nawakil, wiceprezes Alpine Sales, Network and Launching.

A110 prezentuje wyjątkową wiedzę z F1

Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu w Formule 1 fabryka Alpine w Enstone opracowuje obecnie najnowocześniejsze komponenty i technologie dla zespołu BWT Alpine F1® Team. W kokpicie A110 S Enstone Edition ten sam materiał węglowy, który zastosowano w jednomiejscowym bolidzie Alpine, jest hołdem złożonym know-how firmy Alpine w sportach motorowych.

Kokpit A110 S Enstone Edition pokryty jest czarną mikrofibrą z szarymi przeszyciami i zawiera elementy karbonowe, pochodzące z tych samych warsztatów, w których wyprodukowano części zastosowane w jednomiejscowych bolidach Alpine. To rozszerza i wzmacnia ekskluzywne doświadczenie dzięki, po raz pierwszy w A110, wnętrzu wykonanemu z autentycznych elementów karbonowych, pochodzących z narzędzi projektowych, form i autoklawów fabryki Alpine F1 w Enstone. Należą do nich wizjer, ozdobiony słynną strzałką w formie litery A, a także centralna konsola z sygnaturą BWT Alpine F1® Team.

Tabliczka z numerami od 1 do 300 z dumą ukazuje ekskluzywność każdego samochodu i sportowe pochodzenie materiałów, zastosowanych w kokpicie. Każdy właściciel otrzyma certyfikat autentyczności z fabryki w Enstone, podpisany przez zespół BWT Alpine F1® Team.

Brytyjska elegancja ekskluzywnego A110 S na sportowe eskapady

A110 S Enstone Edition oferuje ekskluzywne połączenie karoserii z matowego brązu. Dwa odcienie matowej szarości, ciemny „Gris Tonnerre” i jasny „Argent Mercure”, kontrastują z oryginalnym, matowym czarnym dachem. Aby odzwierciedlić brytyjskie dziedzictwo Alpine, maska A110 S jest ozdobiona elegancką flagą Union Jack, dostępną w błyszczącej lub matowej czerni tone-on-tone. Flaga ta jest dostępna jako standard w Wielkiej Brytanii oraz jako opcja we Francji i innych krajach.

A110 S Enstone Edition potwierdza swoją sportową elegancję dzięki 18-calowym, matowym, czarnym kołom GT Race i srebrnym zaciskom Brembo®, które nadają mu jeszcze ostrzejszy styl. Okrągłe fotele Sabelt Racing® ozdobione są ekskluzywnym haftem Enstone Edition i podkreślają sportowe DNA tej limitowanej serii. Inne charakterystyczne cechy to opcjonalny zestaw aerodynamiczny i karbonowe flagi na tylnym panelu.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności