BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Wielkiej Brytanii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada jedenastą rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Wielkiej Brytanii, rozgrywane na kultowym torze Silverstone.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Esteban Ocon:

„Silverstone to legendarny tor z niezłą płynnością i ekscytującą mieszanką szybkich, średnich i wolnych zakrętów. Słynna kombinacja Maggotts-Becketts-Chapel jest bardzo szybka i przyjemna w prowadzeniu, zwłaszcza w tych bolidach, które wymagają dużej siły docisku Mówiąc bardziej ogólnie, tor znany jest z szybkich zakrętów i regularnych krótkich prostych, a odsłonięty tor na Silverstone oznacza również, że wiatr może mieć ważny i często nieprzewidywalny wpływ na wszystkie samochody. W ten weekend będziemy mieli ulepszony samochód, więc mamy nadzieję, że poprawimy nasze osiągi po trudnym weekendzie w Austrii. Mamy nadzieję na dobry wyścig przed wszystkimi zapalonymi brytyjskimi fanami, ale także przed wieloma naszymi brytyjskimi kolegami z zespołu, biorąc pod uwagę, że nasza fabryka w Enstone nie jest daleko. Będzie to trochę jak wyścig w domu i naprawdę nie mogę się doczekać ścigania się w ten weekend”.

Pierre Gasly:

„To, co podoba mi się w wyścigach następujących jeden po drugim, to fakt, że istnieje natychmiastowa okazja do ponownego ścigania się i udowodnienia swojej racji. To domowy wyścig części naszego zespołu z Enstone, co dodaje dodatkowej motywacji do ścigania się członkom personelu, którzy będą bez wątpienia licznie zgromadzeni na trybunach podczas weekendu wyścigowego! Silverstone to jeden z najbardziej znanych i historycznych torów wyścigowych. To ekscytujący tor, szybki, z kilkoma dobrymi szansami na wyprzedzanie, zwłaszcza w zakręcie numer 3, zakręcie 6 (Brooklands), a także zakrętach o numerze 9 (Copse), 15 (Stowe) i 16 (Vale). Silverstone to miejsce, w którym po raz pierwszy jechałem A523 w lutym przed moim debiutem w Alpine. To był bardzo ważny moment w mojej karierze, ponieważ rozpoczynałem nowy rozdział w Formule 1 z obecnym zespołem. Mamy poprawki na ten wyścig - pierwszy z kilku nadchodzących - więc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć korzyści, jakie przyniosą one samochodowi. Celem jest spokojny weekend i zebranie dużej liczby punktów w niedzielę. Czuję się gotowy, ruszajmy!”

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności