Produktywny dzień treningowy dla BWT Alpine F1 Team na wypełnionym po brzegi torze Silverstone

Zespół BWT Alpine F1 Team rozpoczął domowy weekend wyścigowy – Grand Prix Wielkiej Brytanii – produktywnym dniem treningowym na wypełnionym po brzegi torze Silverstone.

Obaj kierowcy uplasowali się w pierwszej dziesiątce w zestawieniach czasowych – Esteban Ocon był szósty w 1. sesji treningowej, natomiast Pierre Gasly ósmy w 2. sesji treningowej – debiutując z ulepszeniem przedniego skrzydła zespołu.

Jutrzejsza trzecia sesja treningowa rozpocznie się o 12:30 czasu polskiego, przed kwalifikacjami o 16:00.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P6, 1:29.319 sek, 23 okrążenia

Pierre, P13, 1:29.828 sek, 24 okrążeń

2. sesja treningowa

Esteban, P13, 1:29.242 sek, 24 okrążenia

Pierre, P8, 1:28.889 sek, 27 okrążeni

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Dobrze jest wrócić do jazdy na tym kultowym torze. Silverstone zawsze ma tak dobry flow i wspaniale jest atakować niektóre z tych niesamowitych kombinacji rożnych zakrętów. Jeśli chodzi o nasz dzisiejszy dzień, myślę, że wiele się nauczyliśmy z obu sesji treningowych i zdobyliśmy dobre dane, aby określić kierunek, który musimy obrać w kontekście konfiguracji bolidu przed jutrem. Warunki pogodowe najprawdopodobniej będą inne podczas kwalifikacji, a być może nawet podczas wyścigu, więc na pewno wszystkie zespoły będą miały na to oko. Mamy dużo pracy do wykonania przed jutrem i jestem pewien, że będziemy w dobrej formie”.

Pierre Gasly:

„Po pierwsze, jazda na tak niesamowitym torze przed tyloma fanami jest bardzo przyjemna. Nawet w piątek trybuny były pełne na każdym rogu, co dla nas, kierowców, jest naprawdę dobrym widokiem. Na torze był to dla nas solidny dzień bez żadnych problemów i zgodnie z oczekiwaniami, postępowaliśmy adekwatnie do naszego planu przejazdów. Zdecydowanie uważam, że jest jeszcze coś do zrobienia w bolidzie i nie mogę się doczekać jutrzejszego treningu, aby ponownie spróbować kilku rzeczy i znaleźć ulepszenia przed kwalifikacjami”.

Matt Harman, dyrektor techniczny:

„Bycie na torze Silverstone podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii jest zawsze wspaniałym przeżyciem. Wielu naszych pracowników z Enstone bierze udział w tym wyścigu, ponieważ znajduje się on w niewielkiej odległości od fabryki, a w tym roku jeszcze bardziej satysfakcjonujące jest to, że obecni mogą zobaczyć i poznać z pierwszej ręki korzyści płynące z ulepszenia przedniego skrzydła, które udało nam się dostarczyć do obu samochodów na ten weekend. Aktualizacja zadziałała zgodnie z oczekiwaniami i nie możemy się doczekać, aby dodać więcej osiągów do samochodu w nadchodzących tygodniach dzięki serii kolejnych ulepszeń bolidu. Na torze był to spokojny dzień, a obaj kierowcy prowadzili produktywny program, przygotowując się na resztę weekendu. Mamy jeszcze więcej do zrobienia i wykorzystamy trzecią sesję treningową, aby dostroić samochody przed kwalifikacjami i wyścigiem”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności