Pierre dziesiąty, Esteban trzynasty w mieszanych warunkach podczas kwalifikacji na Silverstone

Zespół BWT Alpine F1 Team wystartuje w jutrzejszym Grand Prix Wielkiej Brytanii z Pierre’em Gasly’m na dziesiątym miejscu i Estebanem Oconem na trzynastym miejscu po trudnych kwalifikacjach na torze Silverstone.

Brytyjska pogoda odegrała swoją rolę w emocjonującej sesji kwalifikacyjnej, a deszcz był nieustannym zagrożeniem przez całe popołudnie.

Ostatecznie było sucho, ponieważ Pierre po raz drugi z rzędu wystąpił w Q3 i zakwalifikował się na dziesiątym miejscu. Esteban stracił miejsce w pierwszej dziesiątce o 0,174 sekundy podczas ciasnego i szalonego Q2.

Jutrzejszy wyścig na dystansie 52 okrążeń rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu lokalnego, czyli o 16:00 czasu polskiego.

 

REZULTATY CZASOWE

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P10, 1:29.700 sek
Pierre, P8, 1:29.533 sek

Q2
Esteban, P13, 1:28.956 sek
Pierre, P9, 1:28.751 sek

Q3
Pierre, P10, 1:27.689 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„To był frustrujący dzień i stracona szansa dla nas w kwalifikacjach. Nie dojście do Q3 zawsze jest rozczarowujące, zwłaszcza że mieliśmy na to tempo. Warunki nie były łatwe, ale radziliśmy sobie bardzo dobrze. W Q2 nie był to idealny początek mojego ostatniego okrążenia pomiarowego, ponieważ hamowałem po mokrej stronie toru obok Lance'a [Strolla], a następnie spędziłem okrążenie za Charlesem [Leclerkiem], co kosztowało nas czas. Jest wiele rzeczy, które możemy dziś przejrzeć i przeanalizować, jednak czuję się gotowy, aby nadrobić zaległości w jutrzejszym wyścigu”.

Pierre Gasly:

„To były bardzo trudne kwalifikacje, wymagające zarządzania w różnych warunkach. Prawdę powiedziawszy, kiedy tak jest, często jest to bardzo ekscytujące na torze – i z pewnością było przyjemne za kierownicą. Chociaż cieszę się, że znów jestem w Q3, jestem rozczarowany, że nie byliśmy w stanie zakwalifikować się wyżej niż na dziesiątym miejscu. Znamy obszary, w których brakuje nam wydajności i jako zespół musimy mocno naciskać, aby znaleźć ulepszenia w naszym pakiecie. Jutro damy z siebie wszystko. Początek wyścigu będzie kluczowy pod kątem nadrobienia kilku miejsc i jestem przekonany, że możemy wyjechać z Silverstone z punktami”.

Alan Permane, dyrektor sportowy:

„Wszyscy jesteśmy rozczarowani dzisiejszymi wynikami kwalifikacji, ponieważ naszym minimalnym celem, jak zawsze, jest umieszczenie obu samochodów bezpiecznie w Q3. Pogoda i warunki okazały się trudne, a wszystko sprowadzało się do tego, aby znaleźć się na torze we właściwym czasie. Udało nam się to dobrze po obu stronach garażu, aby awansować z Q1 do Q2, gdzie wszyscy kierowcy zauważyli znaczną poprawę czasu okrążenia po pierwszej czerwonej fladze. Esteban nie awansował dalej poza Q2, podczas gdy Pierre był w stanie dotrzeć do Q3. Prawdopodobnie Pierre’owi pozostało niewiele czasu okrążenia w bardzo ciasnej sesji. Przed nami dużo pracy, jeśli jutro oba samochody mają znaleźć się w pierwszej dziesiątce na mecie. Zwykle jest to długi, trudny wyścig i jesteśmy pewni, że możemy mieć mocne popołudnie”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności