Weekend do zapomnienia dla zespołu BWT Alpine F1 Team podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii

Zespół BWT Alpine F1 Team przeżył weekend frustracji podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii, kiedy zarówno Pierre Gasly, jak i Esteban Ocon niestety wycofali się z 52-okrążeniowego wyścigu na torze Silverstone.

Esteban wycofał się na dziewiątym okrążeniu po wycieku płynu hydraulicznego w swoim A523, podczas gdy Pierre został zmuszony do zjazdu do boksu z zepsutym zawieszeniem po nieostrożnym ruchu Lance'a Strolla w zakręcie numer 16, na sześć okrążeń przed końcem wyścigu, walcząc o punkty.

Zespół nie może się doczekać powrotu do Enstone i Viry, zanim zwróci swoją uwagę w kierunku dwóch następujących po sobie weekendów wyścigowych, na Węgrzech i w Belgii

 

REZULTATY CZASOWE

Wyścig

Esteban wystartował na nowej mieszance miękkich opon. Juą na dziewiątym okrążeniu został zmuszony do wycofania się z rywalizacji. Najszybsze okrążenie: 1:33.941

Pierre z kolei wystartował na nowej mieszance pośrednich opon. Na 31 okrążeniu zjechał do pit stopu, by założyć używane, miękkie opony. Najszybsze okrążenie: 1:31.539

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon, rozpoczął z P13, nie ukończył wyścigu:

„To nie był nasz weekend i podsumowuje to nasz dzisiejszy wyścig. Mieliśmy przyzwoity początek wyścigu, ale skończył się on dla nas za wcześnie z powodu wycieku płynu hydraulicznego z samochodu. Ostatecznie jako zespół nie zdobyliśmy żadnego punktu, co jest bardzo rozczarowujące. Musimy się przegrupować i zareagować, zwłaszcza biorąc pod uwagę skok, jakiego dokonali niektórzy z naszych konkurentów w ciągu ostatnich kilku wyścigów. Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie nie zmaksymalizowaliśmy potencjału samochodu w ten weekend, więc zdecydowanie jest wiele rzeczy do przeanalizowania, aby zobaczyć, jak możemy wrócić silniejsi. Następny jest Budapeszt, jeden z moich ulubionych torów z kilkoma wspaniałymi wspomnieniami, więc mamy nadzieję, że się odbijemy i osiągniemy dobry wynik”.

Pierre Gasly, rozpoczął z P10, ukończył P18:

„Naprawdę wydaje się, że w tej chwili jesteśmy po złej stronie niektórych rzeczy, zwłaszcza szczęścia. Miałem mocny wyścig, tuż za Fernando [Alonso] i naprawdę powinniśmy byli z nim walczyć pod koniec wyścigu. Niestety, wyczucie czasu samochodu bezpieczeństwa tuż po moim pit-stopie oznaczało, że wypadliśmy poza punkty. A potem, gdy walczyliśmy o powrót do pierwszej dziesiątki, nasz wyścig dobiegł końca z powodu incydentu, na który nie miałem wpływu, kiedy Lance [Stroll] uderzył mnie i uszkodził zawieszenie. Jako zespół mamy wiele rzeczy do zrobienia, aby dalej walczyć z naszymi rywalami. Będziemy trzymać się razem jako zespół, przegrupujemy się i pojedziemy do Budapesztu z odrobiną pewności siebie, aby osiągnąć lepszy wynik”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„To zawsze gorzkie uczucie, kiedy wyjeżdżasz z Grand Prix bez zdobycia punktów; zwłaszcza, gdy to Silverstone i nasz domowy wyścig dla ekipy Enstone. Esteban wycofał się z rywalizacji z powodu wycieku z układu hydraulicznego – frustrującego problemu, który musimy rozwiązać. Oznaczało to, że Esteban nie był w stanie pokazać się w wyścigu, co jest jeszcze bardziej rozczarowujące, biorąc pod uwagę przebieg wyścigu. Pierre wyjątkowo nie miał szczęścia. Świetnie wystartował z dziesiątej pozycji i dobrze walczył o dobry wynik. Samochód bezpieczeństwa pojawił się w nieodpowiednim momencie, kilka sekund po jego pit-stopie, co oznaczało, że kilka samochodów mogło skorzystać z darmowego postoju, aby przeskoczyć Pierre'a. Zrobił kolejną dobrą ucieczkę z tyłu stawki w stronę czołówki podczas restartu po zjeździe samochodu bezpieczeństwa, aby zawalczyć o punkty, ale dwukrotnie miał pecha z powodu podwójnego przewinienia Strolla. Drugi z nich doprowadził do uderzenia Pierre'a przez Strolla, powodując uszkodzenie zawieszenia i przedwczesny koniec naszego wyścigu. To z pewnością nie był nasz weekend, ale musimy pozostać pewni, że jesteśmy w stanie odbić się w Budapeszcie”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

Klasyfikacja kierowców

1. Max Verstappen – Red Bull – 255 punktów
2. 
Sergio Perez – Red Bull – 156 punktów
3. Fernando Alonso – Aston Martin – 137 punktów

...

10. Esteban OconAlpine31 punktów
12. Pierre GaslyAlpine16 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

1. Red Bull – 411 punktów
2. 
Mercedes – 203 punkty
3. Aston Martin – 181 punktów
4. Ferrari – 157 punktów
5. McLaren – 59 punktów
6. Alpine – 47 punktów
7. Williams – 11 punktów
8. Haas – 11 punktów
9. Alfa Romeo – 9 punktów
10. AlphaTauri – 2 punkty

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności