BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Węgier 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dwunastą rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Węgier, rozgrywane na torze Hungaroring.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Węgier.

Esteban Ocon:

„Uwielbiam jeździć na tor Hungaroring. Jest on jednym z moich ulubionych – i to nie tylko dlatego, że tam wygrałem! To prawdziwy tor dla kierowców z mnóstwem zakrętów, na którym wyprzedzanie może być trudne, a zarządzanie oponami jest bardzo ważne. Budapeszt jako miasto jest piękne i czuć w nim dobry klimat. Będzie w tym trochę inaczej, nie udamy się od razu na letnią przerwę po weekendzie wyścigowym, jak to zwykle robimy, ale jestem podekscytowany kolejnymi dwoma weekendami, w których wiemy, że musimy osiągnąć dobre wyniki, aby wejść w tegoroczną przerwę wakacyjną na wysokim poziomie”.

Pierre Gasly:

„Uwielbiam Budapeszt. To fantastyczne miasto i jedno z moich ulubionych miejsc w tym sezonie. Atmosfera jest zawsze elektryzująca, a tak wielu kibiców w mieście i na torze nas wspiera. Bardzo lubię węgierskie jedzenie i jestem fanem ładnej architektury miasta. Jest piękne! Dobrze wyprofilowane i zaokrąglone, dokładnie jak Hungaroring! To szybki tor z dużą płynnością, non-stop z kluczowym rozpędzaniem się celem uzyskania szybkiego okrążenia. Mam nadzieję, że pasuje to do naszego pakietu i możemy mieć konkurencyjny weekend, w którym zarówno Esteban, jak i ja postaramy się wrócić do punktów i celować w mocne zakończenie pierwszej połowy sezonu przed wakacyjną przerwą, z wyścigami w Budapeszcie i na Spa jeden po drugim”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności