Rutynowy piątek w Budapeszcie dla zespołu BWT Alpine F1 Team

Zespół BWT Alpine F1 Team zakończył dzisiejsze sesje treningowe z obydwoma kierowcami w pierwszej piątce stawki, rozpoczynając przygotowania do weekendowego Grand Prix Węgier – przedostatniego wyścigu przed wakacyjną przerwą w Formule 1.

Po mokrej sesji otwarcia, w której zarówno Esteban Ocon, jak i Pierre Gasly nie osiągnęli reprezentatywnego czasu okrążenia, warunki podczas drugiej sesji treningowej w węgierskiej stolicy znacznie się poprawiły. Pierre zakończył dzień na trzecim miejscu z czasem okrążenia 1 minuta 17,918 sekundy, a Esteban stracił nieco ponad 0,1 sekundy do niego, plasując się na piątym miejscu.

W FIA Formule 2 zawodnicy Alpine Academy zablokowali pierwszy rząd na starcie do niedzielnego wyścigu głównego z Jackiem Doohanem na pole position i Victorem Martinsem na drugim miejscu. Jutrzejsza trzecia sesja treningowa rozpocznie się o 12:30 czasu lokalnego, przed kwalifikacjami, zaplanowanymi na godzinę 16:00.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P17, Brak ustanowionego czasu

Pierre, P18, Brak ustanowionego czasu

2. sesja treningowa

Esteban, P5, 1:18,045 sek, 30 okrążeń

Pierre, P3, 1:17,918 sek, 26 okrążeń

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Jeżdżenie po tym torze zawsze wiąże się z emocjami oraz ze wszystkimi wspaniałymi wspomnieniami. To był dla nas przyzwoity dzień, choć zaczął się deszczem, który przerwał pierwszą sesję. Po południu mieliśmy dobry przejazd w drugiej sesji treningowej, a samochód ogólnie zachowywał się dobrze i udało nam się bez żadnych problemów trzymać się naszego programu. Jest kilka rzeczy, nad którymi musimy popracować, ale ogólnie mamy potencjał i mam nadzieję, że będziemy w dobrej formie na jutro. Kwalifikacje będą interesujące z nowym obowiązkowym wyborem opon dla każdego segmentu, więc przygotujemy się do tego najlepiej jak potrafimy. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co możemy zrobić na tym torze i jesteśmy w pełni skoncentrowani na zapewnieniu zespołowi dobrego wyniku”.

Pierre Gasly:

„To był solidny piątek w Budapeszcie z jedną znaczącą, drugą sesją treningową. Jestem zadowolony z dzisiejszej pracy i zawsze miło jest znaleźć się w pierwszej trójce tabeli, wśród liderów. Pierwszy trening nie był reprezentatywny w mokrych warunkach, gdzie przejechaliśmy kilka okrążeń instalacyjnych. Samochód był dobry i spójny, a my musimy jeszcze popracować nad kilkoma rzeczami, aby uzyskać więcej czasu okrążenia przed jutrzejszą ważną sesją kwalifikacyjną. Będziemy skoncentrowani i dalej zamierzamy ciężko pracować jako zespół, ponieważ w ten weekend przed nami długa droga, a naszym celem końcowym jest zdobycie jak największej liczby punktów”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu:

„Możemy być zadowoleni z naszego startu w weekend Grand Prix Węgier, jako że oba samochody jechały konsekwentnie i konkurencyjnie podczas dzisiejszego treningu. Mamy tu nowe, specyficzne dla toru przednie skrzydło, które działa zgodnie z oczekiwaniami i ogólnie nasz pakiet wydaje się być dobrze dostosowany do wymagań Hungaroringu. Będziemy nadal ciężko pracować jako zespół, aby zapewnić sobie mocną pozycję przed kwalifikacjami, które odbędą się w sobotnie popołudnie. To niezwykle ważna sesja, biorąc pod uwagę charakter toru. Obaj kierowcy są zadowoleni z dzisiejszej pracy i nie mogą się doczekać, aby wydobyć więcej osiągów z samochodu wtedy, kiedy to się liczy”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności