Nieszczęście dla BWT Alpine F1 Team na Węgrzech z podwójnym wycofaniem z wyścigu

Esteban Ocon i Pierre Gasly niefortunnie wycofali się z rywalizacji zespołu BWT Alpine F1 Team podczas dzisiejszego Grand Prix Węgier, po nieuniknionej kolizji w zakręcie numer 1 na pierwszym okrążeniu wyścigu.

Po mocnym starcie z linii świateł Pierre chciał wykonać ruch na zewnątrz zakrętu nr 1, naciskając na czołową dziesiątkę. Po powolnym starcie, Guanyu Zhou z Alfy Romeo uderzył w AlphaTauri Daniela Ricciardo podczas hamowania, który z kolei uderzył w Estebana. Bolid Francuza został podbity, na chwilę wzbił się w powietrze, po czym nawiązał kontakt z Pierre’em, jadącym po zewnętrznej stronie zakrętu.

Oba samochody zostały poważnie uszkodzone, Pierre wycofał się pod koniec pierwszego okrążenia, a Esteban pod koniec drugiego.

Zespół czeka na Grand Prix Belgii w następny weekend na torze Spa-Francorchamps.

 

REZULTATY CZASOWE

Wyścig

Esteban wystartował na używanej mieszance pośrednich opon. Z wyścigu wycofał się na 2 okrążeniu.

Pierre z kolei wystartował na nowej mieszance miękkich opon. Z wyścigu wycofał się na 1 okrążeniu.

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon, rozpoczął z P12, nie ukończył wyścigu:

„Nie ma wiele do powiedzenia na temat dzisiejszego dnia. To bardzo frustrujące zakończenie weekendu, gdy uczestniczyłem w incydencie wyścigowym z kilkoma samochodami w zakręcie numer 1 na pierwszym okrążeniu. Niewiele mogliśmy zrobić, w wyniku czego oba samochody musiały wycofać się z powodu znacznych uszkodzeń. Na szczęście nic mi nie jest. W tej chwili skupiamy się na przegrupowaniu i powrocie jako silniejsi, ponieważ w następny weekend mamy kolejny wyścig w Belgii. Musimy szybko ruszyć naprzód, aby dobrze wejść w letnią przerwę”.

Pierre Gasly, rozpoczął z P15, nie ukończył wyścigu:

„To niezwykle frustrujące dla całego zespołu, wycofać się dwoma samochodami z wyścigu, zwłaszcza w takich okolicznościach, na tak wczesnym jego etapie. Byłem niefortunną ofiarą zderzenia kilku samochodów i po prostu nie miałem dokąd pojechać, zero szans na uniknięcie incydentu. To rozczarowujące po dobrym starcie z linii świateł, dzięki któremu zyskałem kilka pozycji. Jako zespół musimy ruszyć naprzód i mamy natychmiastową okazję w Spa w następny weekend, aby upewnić się, że wjedziemy w letnią przerwę z nowo zdobytymi punktami”.

Otmar Szafnauer, szef zespołu

„Wszyscy jesteśmy bardzo rozczarowani dzisiejszym wyścigiem, w którym oba nasze samochody ucierpiały w wyniku niefortunnego incydentu na pierwszym okrążeniu, w pierwszym zakręcie. Nastąpił efekt akordeonu, gdy jeden samochód uderzył w drugi, co doprowadziło do zderzenia naszych dwóch samochodów w nieuniknionych okolicznościach. W tej chwili jest to gorzkie uczucie dla nas wszystkich, trudne do zniesienia, ale musimy być zdeterminowani i odbić się od tej sytuacji. W następny weekend mamy kolejny wyścig w Spa, ostatni przed wakacyjną przerwą, gdzie będziemy pracować nad lepszym losem i lepszym wynikiem zespołu”.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA:

Klasyfikacja kierowców

1. Max Verstappen – Red Bull – 281 punktów
2. Sergio Perez – Red Bull – 171 punktów
3. Fernando Alonso – Aston Martin – 139 punktów
...
10. Esteban Ocon – Alpine – 31 punktów
12. Pierre Gasly – Alpine – 16 punktów

 

Klasyfikacja konstruktorów

1. Red Bull – 452 punkty
2. Mercedes – 223 punkty
3. Aston Martin – 184 punkty
4. Ferrari – 167 punktów
5. McLaren – 87 punktów
6. Alpine – 47 punktów
7. Williams – 11 punktów
8. Haas – 11 punktów
9. Alfa Romeo – 9 punktów
10. AlphaTauri – 2 punkty

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności