BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Belgii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada trzynastą już rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023, Grand Prix Belgii, które tradycyjnie już odbędzie się na torze Spa-Francorchamps.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Belgii.

Esteban Ocon:

„To było bardzo frustrujące dla całego zespołu, że w niedzielę dwoma bolidami wycofaliśmy się z rywalizacji, zwłaszcza w takich okolicznościach, w tak wczesnej jego fazie wyścigu. Niewiele mogliśmy – zarówno Pierre, jak i ja – zrobić i nie mamy wyboru, musimy iść dalej i skupmy się na nadchodzącym weekendzie, w którym mamy nadzieję szybko się odbić. Pomimo znacznej siły niedzielnego wypadku, czuję się dobrze fizycznie i jestem bardzo zmotywowany do ścigania się w Belgii. Biorąc pod uwagę format Sprintu w ten weekend, mamy szansę zdobyć punkty zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, więc zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zmaksymalizować nasze szanse”.

Pierre Gasly:

„Ważne jest, abyśmy jako zespół trzymali się razem, nie poddawali się i ciężko pracowali, aby osiągać lepsze wyniki. W ten weekend czekają nas ulepszenia bolidu i miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i przyniosą one dodatkowe osiągi do samochodu, których potrzebujemy teraz. To kolejny weekend sprinterski, który daje więcej okazji do zdobycia punktów. Będziemy dążyć do solidnej sesji treningowej, zanim przejdziemy do kwalifikacji w piątek wieczorem. Czuję się jeszcze bardziej zdeterminowany, aby uzyskać dobry wynik w ten weekend, przed letnią przerwą wakacyjną”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności