Pierre zajmuje trzecie miejsce i zdobywa sześć ważnych punktów podczas mokrego wyścigu sprinterskiego w Belgii

Zespół BWT Alpine F1 Team zajął trzecie miejsce w dzisiejszym wyścigu sprinterskim podczas Grand Prix Belgii po świetnej jeździe Pierre’a Gasly’ego w mokrych warunkach. Jego kolega z zespołu Esteban Ocon zajął dziewiątą lokatę, plasując się w czołowej dziesiątce.

To pierwsza wizyta zespołu w czołowej trójce w formacie wyścigu sprinterskiego, w którym Pierre zdobył sześć punktów po awansie z szóstego na trzecie miejsce. Zjechał do boksów po opony przejściowe, gdy wyścig przebiegał już w warunkach zielonej flagi po kilku okrążeniach za samochodem bezpieczeństwa. Zgrabny pit-stop pozwolił Pierre’owi przeskoczyć o trzy pozycje, gdy trzymał nerwy na wodzy, by odeprzeć ataki Sergio Pereza i Lewisa Hamiltona w walce o trzecie miejsce.

Esteban zjechał okrążenie później niż Pierre, by zmienić opony na przejściowe, spadając o jedno miejsce na dziesiątą pozycję, po czym wrócił na dziewiątą lokatę dzięki dobrze zarządzanej jeździe.

Jutrzejsze Grand Prix na dystansie 44 okrążeń rozpocznie się o godzinie 15:00 czasu lokalnego. Pierre wystartuje z dwunastego miejsca, a Esteban z piętnastego.

 

REZULTATY CZASOWE

Sprint Shootout

Esteban, P9, 1:50.494 sek

Pierre, P6, 1:49.700 sek

Sprint Race (11 okrążeń + 4 za samochodem bezpieczeństwa)

Esteban wystartował z pozycji P9 na oponach deszczowych, zjechał do boksów na 3. okrążeniu, by zmienić je na opony przejściowe, wyścig sprinterski ukończył na P9

Pierre wystartował z pozycji P6 na oponach deszczowych, zjechał do boksów na 2. okrążeniu, by zmienić je na opony przejściowe, wyścig sprinterski ukończył na P3

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Przede wszystkim wielkie gratulacje dla Pierre’a i zespołu za dzisiejszy wspaniały wynik. To kilka ważnych punktów dla zespołu po kilku trudnych tygodniach, więc jestem bardzo zadowolony ze wszystkich. Z mojej strony był to dość prosty wyścig. Warunki na torze były trudne, ale zespół wykonał dobrą robotę ze strategią i pit stopami. Miałem kilka dobrych walk na torze z Danielem [Ricciardo] i George’em [Russellem], ale niestety dzisiaj straciliśmy punkty. Jesteśmy teraz w pełni skoncentrowani na jutrzejszym Grand Prix, podczas którego będziemy starali się awansować i zakończyć pierwszą część sezonu na wysokim poziomie”.

Pierre Gasly:

„Cieszę się dzisiaj z całego zespołu, to ważna chwila dla wszystkich na torze oraz w fabrykach w Viry i Enstone. Dla mnie bardzo szczególne jest zajęcie trzeciego miejsca na Spa-Francorchamps z całą jego historią i osobistymi momentami, które są wyraźnie bliskie mojemu sercu. Podjęliśmy pewne ryzyko w kwalifikacjach do sprintu dziś rano i opłaciło się, bo zakończyliśmy je na szóstym miejscu. Potem wystarczył dobrze przeprowadzony pit stop, aby dokonać zmiany na opony przejściowe, co oznaczało, że przeskoczyliśmy kilka pozycji i walczyliśmy o utrzymanie pozycji w pierwszej trójce. Nie było łatwo powstrzymać Sergio [Pereza], a potem Lewisa [Hamiltona], ale udało się i jestem bardzo zadowolony. Jutro skupiamy się na głównym wyścigu, w którym wiemy, że start z dwunastego miejsca będzie trudny, ale możemy nabrać pewności siebie i miejmy nadzieję, że uda nam się wyjechać z kolejnym mocnym wynikiem”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności