Powrót do pracy w Zandvoort po letniej przerwie Formuły 1

Zespół BWT Alpine F1 powrócił dziś na tor wyścigowy. Tegoroczny sezon Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023 został wznowiony wraz z piątkowymi treningami przed Grand Prix Holandii w Zandvoort.

Pierre Gasly zakończył dzień na szóstym miejscu w drugiej sesji treningowej z czasem okrążenia 1 min 11,766 sek., a Esteban Ocon był trzynasty z czasem 1 min 12,001 sek., co podkreśla bardzo wyrównaną rywalizację.

Jutrzejsza 3. sesja treningowa odbędzie się o 11:30 czasu lokalnego przed kwalifikacjami, zaplanowanymi o godzinie 15:00.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P10, 1:12.802 sek, 29 okrążeń

Pierre, P12, 1:12.895 sek, 30 okrążeń

 

2. sesja treningowa

Esteban, P13, 1:12.001 sek, 30 okrążeń

Pierre, P6, 1:11.766 sek, 30 okrążeń

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Miło jest wrócić za kierownicę po wakacyjnej przerwie. Zdecydowanie tęskniłem za prowadzeniem samochodu Formuły 1. W Zandvoort zawsze panuje niesamowita atmosfera, nie inaczej było i dzisiaj. Na torze był to całkiem dobry, zwykły piątek, podczas którego skupiliśmy się na naszym programie, wypróbowaliśmy kilka różnych rzeczy i zebraliśmy cenne dane na jutro i niedzielę. Samochód spisał się dobrze i mamy dziś wiele do przejrzenia, aby być w lepszej formie przed kwalifikacjami. Koncentrujemy się na sobie i na tym, co musimy zrobić, aby uzyskać pozytywny wynik”.

Pierre Gasly:

„Wspaniale jest wrócić do samochodu po wakacyjnej przerwie i powrócić na ten niesamowity tor z wyjątkową atmosferą. Fajnie było przejechać wiele mocnych okrążeń i wrócić do dobrej zabawy. Zajęcie szóstego miejsca w drugiej sesji treningowej jest dla nas bardzo pozytywne i oznacza, że świetnie rozpoczęliśmy weekend. Musimy popracować nad kilkoma szczegółami, ponieważ cała stawka jest niezwykle ciasna. Jutro każda setna sekundy będzie miała ogromne znaczenie w kwalifikacjach. Zrobiliśmy dobry krok pomiędzy pierwszą a drugą sesją treningową, a teraz musimy znaleźć trochę więcej tempa przed jutrem”.

Bruno Famin, tymczasowy szef zespołu:

„Po pierwsze, dobrze jest znów wrócić na właściwe tory. To pierwszy wyścig z nieco inną strukturą torów i wspaniale było widzieć współpracę pracowników przy wdrażaniu tego nowego, pozytywnego systemu. Rozsądnie rozpoczęliśmy weekend wyścigowy w Zandvoort, gdzie zapewniliśmy sobie solidną bazę do pracy, patrząc w przyszłość na sobotę i niedzielę. Zebraliśmy wiele danych, które musimy teraz przejrzeć, aby dokonać takich zmiany w ustawieniach, które pozwolą nam wziąć udział w rywalizacji, gdy będzie to miało znaczenie. Nie możemy się doczekać reszty weekendu i kontynuacji dobrego startu.”

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności