BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Włoch 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada kolejną, piętnastą już rundę tegorocznych Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023. Tym razem udajemy się na tor Autodromo Nazionale di Monza, gdzie odbędzie się Grand Prix Włoch.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Włoch.

 

Esteban Ocon:

„Monza, Świątynia Prędkości, to kultowy i historyczny tor oraz jeden z najstarszych obiektów wyścigowych w kalendarzu Formuły 1. Jest zupełnie inny niż Zandvoort, ponieważ pokonujemy zaledwie 11 zakrętów, z których siedem tworzy trzy szykany, których zadaniem jest przełamać ten klasyczny, szybki tor. Jest tu kilka naprawdę legendarnych zakrętów, takich jak Curva Grande, Ascari i Parabolica, a jazda tutaj zawsze dostarcza ekscytacji. Osobiście bardzo podoba mi się ten tor i ogólnie jazda we Włoszech, ponieważ spędziłem tu dużo czasu w czasach juniorskich. Tifosi czynią ten wyścig wyjątkowym i można poczuć pasję fanów. Cały zespół jest podekscytowany rozpoczęciem weekendu i będziemy ciężko pracować razem, aby osiągnąć więcej dobrych wyników”.

Pierre Gasly:

„Większość życia spędziłem we Włoszech, a teraz mieszkam w Mediolanie, więc oczywiście jest to dla mnie bardzo szczególne miejsce. Grand Prix Włoch to dla mnie półdomowy wyścig, ponieważ zatrzymuję się w domu podczas weekendu wyścigowego, to bardzo miłe! Monza to miejsce mojego pierwszego zwycięstwa w Formule 1 w 2020 roku i bardzo miło je wspominam. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który zapamiętam na zawsze. To było kilka lat temu, a celem jest pewnego dnia powtórzyć ten wynik, ale w międzyczasie pozostajemy realistami, jeśli chodzi o to, co jest możliwe w ten weekend. To będzie trudny weekend, ale mamy teraz nieco więcej pewności siebie i dynamikę. Będziemy ciężko pracować podczas przygotowań, celujemy w solidny piątek, a potem chcemy przygotować się na mocny weekend”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności