Podwójne rozczarowanie w kwalifikacjach do Grand Prix Włoch

Zespół BWT Alpine F1 spotkał się dziś na torze Monza z podwójnym rozczarowaniem, ponieważ zarówno Esteban Ocon, jak i Pierre Gasly nie wyszli z Q1 w kwalifikacjach do Grand Prix Włoch.

Podczas drugiego weekendu sezonu z alternatywnym przydziałem opon (ATA) w pierwszej części czasówki wszystkie samochody miały obowiązek używać opon twardych. Obaj kierowcy mieli problemy w pierwszych przejazdach, a Estebanowi w związku z szerokim wyjazdem w zakręcie numer 10 skreślono czas okrążenia ze względu na limity toru, co równocześnie spowodowało niewielkie uszkodzenie jego podłogi.

Podczas drugiego przejazdu obaj kierowcy poprawili swoje wyniki: Pierre zajął siedemnaste miejsce z czasem okrążenia 1 min i 22,545 s, a Esteban uplasował się zaledwie 0,003 s za nim, na osiemnastym miejscu.

Jutrzejsze Grand Prix Włoch rozpocznie się o godzinie 15:00, a celem zespołu jest zdobywanie pozycji obydwoma samochodami.

 

REZULTATY CZASOWE

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P18, 1:22.548 sek
Pierre, P17, 1:22.545 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Oczywiście odpadnięcie dzisiaj w Q1 jest bardzo rozczarowujące. Było jasne, że nasz pakiet nie do końca był dostosowany do tego toru i czuję, że oba samochody zmaksymalizowały dziś swój potencjał, kończąc wyścig z bardzo podobnymi czasami okrążeń. Do nas należy dokładne określenie przyczyn, które doprowadziły do braku wydajności, i jestem pewien, że w przyszłości znajdziemy pewne rozwiązania. W międzyczasie nasza uwaga skupia się na jutrze i obmyśleniu planu, jak wywalczyć sobie drogę na szczyt, aby ocalić coś z tego weekendu. Jestem pewien, że jutro będziemy mogli ścigać się znacznie lepiej i nie możemy się doczekać walki”.

Pierre Gasly:

„Wiedzieliśmy, że to będzie trudny dzień dla zespołu i niestety tak jest w przypadku odpadnięcia obu samochodów w Q1. Oczywiście to rozczarowujące uczucie i nie jest to miejsce, w którym chcielibyśmy się znajdować, ale jutro jest wyścig i zobaczymy, co możemy zrobić, aby awansować. Wiemy, w których obszarach brakuje nam tempa – na tym skupialiśmy się podczas treningów w ten weekend – ale ostatecznie ten tor nie pasuje do naszego ogólnego pakietu i dzisiaj było to widać. Jutro mamy pracę do wykonania, ale zobaczymy, co możemy zrobić w zakresie strategii, dążąc do pozytywnego wyścigu”.

Matt Harman, dyrektor techniczny:

„To był ciężki dzień dla zespołu, ponieważ oba samochody odpadły w Q1, co oczywiście jest rozczarowujące dla nas wszystkich. Rozpoczęliśmy weekend wyścigowy, wiedząc, że prawdopodobnie nie będzie to jeden z naszych najmocniejszych w sezonie, biorąc pod uwagę charakterystykę tego toru i wiedząc, gdzie najlepiej sprawdzą się mocne strony naszego pakietu. Eksperymentowaliśmy z pewnymi rzeczami na treningach, a do kwalifikacji dotarliśmy z najlepszymi dostępnymi ustawieniami, aby zmaksymalizować czas okrążenia. Czasy okrążeń obu samochodów są bardzo podobne, a różnica między nimi wynosi zaledwie 0,003 sekundy, co pokazuje, że obydwaj kierowcy nie mieli dziś zbyt wiele do zaoferowania. Jutro jest wyścig i damy z siebie wszystko, aby zdobyć kilka miejsc”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności