BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Singapuru 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada szesnastą w tym sezonie rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023. Tym razem udajemy się na tor Marina Bay Street Circuit, gdzie odbędzie się Grand Prix Singapuru.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Singapuru.

 

Esteban Ocon:

„Lubię jeździć do Singapuru i chociaż ten tor stwarza pewne wyjątkowe wyzwania, czuję się tam komfortowo. Jest to bardzo wymagające miejsce pod względem fizycznym, na co oczywiście wszyscy kierowcy się przygotowują, ale myślę, że jazda po każdym mieście ulicami w świetle świateł jest zawsze ekscytująca. W przeciwieństwie do Monzy, tor Marina Bay jest wolniejszym i krętym torem, co sprawia, że jest to tor bardzo techniczny dla nas, kierowców. Co więcej, wiemy, że tor uliczny, taki jak w Singapurze, może oferować możliwości osiągnięcia dobrych wyników. Dlatego też będę starał się zmaksymalizować te szanse i postaram się wrócić do punktów w niedzielę i sprawić, że moje urodziny będą wyjątkowe!”

Pierre Gasly:

„Tor Marina Bay to jeden z najtrudniejszych w kalendarzu, ponieważ jest to dość wyboisty tor uliczny z dużą ilością zakrętów i dużą liczbą zmian biegów. Poza tym w Singapurze jest niezwykle gorąco i wilgotno, co sprawia, że jest to jedno z największych fizycznie wyzwań w tym roku dla nas, kierowców, a zarazem miejsce, do którego musimy się dokładnie przygotować. Podoba mi się ten tor, zdobyłem tam punkty w dwóch ostatnich wyścigach i na pewno zamierzam pojechać tam po punkty trzeci raz z rzędu. W tym roku czeka nas nieco nowy układ, w którym usunięto szykany w sektorze 3 i zamiast tego powstała długa prosta prowadząca, do zakrętu numer 16. Okrążenie będzie więc znacznie szybsze niż poprzednio. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w pierwszej sesji treningowej i jakie przyniesie nam możliwości”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności