Produktywny program treningowy przygotował zespół BWT Alpine F1 Team na gorączkę Singapuru

Zespół BWT Alpine F1 przeprowadził spokojny piątkowy trening na torze Marina Bay Street, podczas gdy przygotowania do gorącego i wilgotnego Grand Prix Singapuru rozpoczęły się od pierwszego spróbowania nowego wyglądu toru.

Zespół zakończył piątek z Estebanem Oconem na dziesiątym oraz Pierre’em Gaslym na dwunastym miejscu w pierwszej sesji treningowej, a następnie odpowiednio na trzynastym i osiemnastym miejscu w klasyfikacji po drugiej sesji przy światłach, na zmienionym torze o długości 4,940 km. Nieznacznie zmieniony układ toru obejmuje długą, 400-metrową prostą od zakrętów oznaczonych dawniej od 14 do 16, po usunięciu czterech zakrętów pod kątem dziewięćdziesięciu stopni w ostatnim sektorze.

Zespół przez cały dzień aktualizował nowe wloty boczne i skrzydła belek w obu samochodach Alpine A523. Jutrzejszy trzeci i ostatni trening rozpoczyna się o 17:30 czasu lokalnego (11:30 czasu polskiego) przed kwalifikacjami o 21:00 (15:00 czasu polskiego).

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P10, 1:34,066 sek, 24 okrążenia

Pierre, P12, 1:34,639 sek, 23 okrążenia

2. sesja treningowa

Esteban, P13, 1:33,361 sek, 25 okrążeń

Pierre, P18, 1:33,824 sek, 24 okrążenia

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Miło jest znów jeździć ulicami Singapuru. To naprawdę fajny i ekscytujący tor dla nas, kierowców. To był dla nas przyzwoity i bardzo gorący piątek, podczas którego mieliśmy mnóstwo do zrobienia na torze podczas naszego programu przejazdów. Po pierwsze, dobrze było tu pojechać, poznać nieco inny układ toru i przetestować niektóre aktualizacje naszego samochodu. Powiedziałbym, że na tym etapie mamy dużo pracy przed jutrzejszą, trzecią sesją treningową i kwalifikacjami, aby znaleźć pewne ulepszenia. Mamy jeszcze więcej do wydobycia, więcej z mojej strony i mam nadzieję, że zajmiemy dobrą pozycję przed kwalifikacjami”.

Pierre Gasly:

„Zawsze dobrze jest być w Singapurze i jeździć po tym wspaniałym miejscu, na torze Marina Bay. W kokpicie panuje bardzo wysoka temperatura i wilgotność, co stanowi część wyzwania związanego z wyścigami tutaj. Na torze był to pracowity dzień z wieloma różnymi sprawami do załatwienia. Mamy kilka drobnych aktualizacji samochodu, dlatego ważne było, aby poświęcić trochę czasu na ich sprawdzenie z aerodynamicznego punktu widzenia. Jeśli chodzi o nasze występy, powiedziałbym, że mamy nad czym pracować. Mamy wiele rzeczy do sprawdzenia przy ustawieniach i niektóre rzeczy możemy zdecydowanie poprawić przed jutrzejszą sesją kwalifikacyjną. Nowy układ toru jest dobry i ciekawie będzie zobaczyć, jak po zmianach potoczy się rywalizacja w wyścigu i czy przyniesie ona jakieś możliwości wyprzedzania”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności