Dobre podstawy do pracy dla zespołu BWT Alpine F1 Team przed Grand Prix Singapuru

Zespół BWT Alpine F1 zakwalifikował się z Estebanem Oconem na ósmym miejscu – co oznacza powrót do Q3 – i Pierre’em Gasly’m na dwunastym miejscu podczas emocjonujących sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Singapuru w Marina Bay, podczas którego obaj zawodnicy postarają się maksymalnie wykorzystać swoje pozycje startowe.

Esteban powrócił do Q3 po dobrze rozegranych kwalifikacjach we wszystkich trzech segmentach. Pierre’owi zabrakło 0,108 sekundy do awansu do Q3, ale będzie starał się wykorzystać swoją pozycję w jutrzejszym wyścigu, składającym się z 62 okrążeń, w którym miejsca dające punkty są w zasięgu ręki.

Obaj kierowcy przeszli przez Q1 – Esteban ukończył tę część czasówki na dziewiątym, a Pierre na dwunastym miejscu – a sesja została oznaczona czerwoną flagą po ciężkim wypadku Lance’a Strolla na ostatnim zakręcie. W Q2 obu kierowców dzieliła minimalna różnica – 0,001 sekundy – w pierwszych przejazdach. Następnie Esteban poprawił czas okrążenia na wynoszący 1 minutę i 32,089 sekundy, aby awansować do Q3 na dziewiątym miejscu, a Pierre odpadł na dwunastej pozycji z czasem 1 minuty i 32,274 sekundy.

W Q3 czas okrążenia Estebana wynoszący 1 minutę i 31,673 sekundy wystarczył, aby zająć ósme miejsce.

 

REZULTATY CZASOWE

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P9, 1:32.369 sek;
Pierre, P12, 1:32.452 sek

Q2
Esteban, P9, 1:32.089 sek;
Pierre, P12, 1:32.274 sek

Q3
Esteban, P8, 1:31.673 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Po pierwsze, gratulacje dla całego zespołu za dzisiejszy występ, ponieważ jest to zasłużony awans do Q3, w który musieliśmy włożyć dużo pracy. Samochód spisywał się dobrze przez cały weekend i jak dotąd udało nam się wycisnąć maksimum, gdy liczyło się to dzisiaj, aby zapewnić sobie dobrą pozycję startową przed jutrzejszym wyścigiem. To zasługa zespołu w obu fabrykach, który sprowadził te ulepszenia do Singapuru, co pozwoliło nam wyraźnie zrobić krok we właściwym kierunku. Teraz skupiamy się na jutrzejszym wyścigu, w którym naszym celem będzie dobre ściganie i, miejmy nadzieję, zdobyte punkty”.

Pierre Gasly:

„Szkoda, że nie byliśmy dzisiaj w Q3, ale mimo to ustawiliśmy się na przyzwoitej pozycji, aby walczyć o punkty w jutrzejszym wyścigu, kiedy będzie się to liczyło. Po naszej stronie garażu z pewnością brakowało nam kilku rzeczy i w niektórych miejscach nadrabialiśmy zaległości, próbując zoptymalizować balans samochodu. Jako zespół oczywiście zastanowimy się, co moglibyśmy zrobić lepiej, aby dobrze przygotować się do kwalifikacji i zacząć bardziej ofensywnie. Od wczoraj do dzisiaj zrobiliśmy dobry krok naprzód i to jest pozytywne dla zespołu. Jutro będzie długi i bardzo trudny wyścig i jestem pewien, że możemy spędzić mocne popołudnie i zdobyć punkty”.

Julian Rouse, tymczasowy dyrektor sportowy:

„Ogólnie rzecz biorąc, dzień w Singapurze był bardzo pozytywny, po płynnej i dobrze przeprowadzonej sesji kwalifikacyjnej po obu stronach garażu. Zgodnie z przewidywaniami między szóstym a dwunastym miejscem jest bardzo ciasno, ale udało nam się przejść do Q3 z Estebanem na ósmym miejscu. Niestety straciliśmy Pierre’a w drodze do Q3, więc z pewnością będziemy nadal ciężko pracować nad tym, jak możemy ulepszyć wszystkie nasze szczegóły, abyśmy mogli w przyszłości bardziej skorzystać z tych wąskich marginesów. Jutro będziemy ścigać się po raz pierwszy na nowym układzie toru, ale nadal będzie to obiekt wyścigowy, na którym bardzo trudno będzie wyprzedzić. Mając to na uwadze, będziemy kłaść duży nacisk na strategię, szczególnie w fazie pit-stopów podczas wyścigu, ponieważ będą to najlepsze możliwości i okazje, aby ruszyć do przodu stawki. Naszym celem będzie umocnienie pozycji Estebana pod względem punktowym, a także zobaczenie, co możemy zrobić, aby awansować Pierre’a do pierwszej dziesiątki przy mieszanej stawce wokół niego. Przed nami jeszcze długa droga w ten weekend, a naszym celem jest jutro zdobycie punktów obydwoma samochodami”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności