BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Japonii 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada kolejną już, siedemnastą rundę tegorocznych Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023. Po wizycie w Singapurze pozostajemy w azjatyckich klimatach i przenosimy się na tor Suzuka International Racing Course, na którym odbędzie się Grand Prix Japonii.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix Singapuru.

 

Esteban Ocon:

„Absolutnie kocham Suzukę i dla mnie jest to jedna z najważniejszych atrakcji sezonu. Na tym torze panuje naprawdę przyjemna atmosfera, a jazda na nim sprawia ogromną przyjemność. W przeszłości widzieliśmy już, że wyprzedzanie nie zawsze jest łatwe w porównaniu z innymi torami, ale wyścigi zawsze są dobre. My, kierowcy, zawsze musimy szybko znaleźć tam rytm, szczególnie podczas jazdy w „eskach” w pierwszym sektorze. Kiedy już go złapiemy, czas okrążenia się poprawia. Jazda na tym torze sprawia naprawdę dużo frajdy. W zeszłym roku osiągnąłem tutaj świetny wynik, zajmując mocne czwarte miejsce i nie mogę się doczekać, aby ścigać się przed pełnymi pasji japońskimi fanami, dla których przyjazd tutaj zawsze jest niesamowitym przeżyciem”.

Pierre Gasly:

„Suzuka to jeden z moich ulubionych torów w kalendarzu, więc naprawdę mam nadzieję, że uda nam się tam pojechać dobry wyścig i zapewnić świetne osiągi. To tor, który wszyscy kierowcy uwielbiają, ponieważ jest szybki, ma kilka trudnych kombinacji zakrętów i zazwyczaj zapewnia dobre ściganie. Japonia jest dla mnie wyjątkowym miejscem od czasów, gdy brałem udział w Super Formule, ponieważ w sezonie 2017 spędziłem dużo czasu w Tokio, Osace i Nagoi. Pamiętam moje pierwsze zawody na Suzuce – byłem wtedy pod ogromnym wrażeniem głośności wsparcia ze strony fanów. To niesamowite, wyjątkowe i ciepłe, a każdego roku, gdy jesteśmy tu wraz z Formułą 1, jest tak samo. Uwielbiam to wsparcie, jestem za nie bardzo wdzięczny i nie mogę się doczekać, aby przeżyć to ponownie w ten weekend, w którym zamierzam zdobyć kolejne punkty na torze”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności