BWT Alpine F1 Team zajmuje dwunaste i czternaste miejsce w kwalifikacjach na torze Suzuka

Zespół BWT Alpine F1 zakwalifikował się z Pierrem Gaslym na dwunastym miejscu i Estebanem Oconem na czternastym miejscu po zaciętych kwalifikacjach do Grand Prix Japonii na torze Suzuka.

Zaledwie 0,077 sekundy różnicy wystąpiło między Pierrem a Estebanem w Q2, przy czym Pierre stracił tylko 0,001 sekundy do jedenastego miejsca i 0,044 sekundy do miejsca w Q3. To niewielka przewaga podczas ekscytującej sobotniej sesji popołudniowej.

Obaj kierowcy przeszli przez kwalifikacje w części Q1, przerwanej czerwoną flagą; Esteban był trzynasty z czasem okrążenia 1 min 30,960 s, a Pierre jedenasty, nieco ponad jedną dziesiątą sekundy przed Estebanem.

Po pierwszym przejeździe na używanych oponach miękkich obaj kierowcy poprawili swoje czasy okrążeń na nowych oponach miękkich podczas drugich przejazdów w Q2; Esteban uplasował się na czternastym miejscu, a Pierre na dwunastej pozycji, tracąc do miejsca w Q3 niecałe 0,050 sekundy.

Jutrzejsze Grand Prix Japonii składające się z 53 okrążeń rozpocznie się o godzinie 14:00 czasu lokalnego (07:00 czasu polskiego).

 

REZULTATY CZASOWE

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P13, 1:30.960 sek;
Pierre, P11, 1:30.843 sek

Q2
Esteban, P14, 1:30.586 sek;
Pierre, P12, 1:30.509 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Niestety nie byliśmy wystarczająco dobrzy, aby dostać się dzisiaj do Q3, mając bardzo małe różnice między wieloma samochodami w stawce. W każdym razie między wczoraj a dniem dzisiejszym nie zrobiliśmy takiego kroku w osiągach, na jaki liczyliśmy, co utrudniało nam pracę w kwalifikacjach. Prawdę mówiąc, jesteśmy bardzo skupieni na jutrzejszym wyścigu, kiedy liczą się punkty oraz kiedy w grę wchodzi przydział opon i strategia – co chcemy wykorzystać jako naszą przewagę. Będziemy ciężko pracować przez całą noc, aby poznać nasze opcje strategiczne i starać się przedostać przez stawkę na punktowane pozycje”.

Pierre Gasly:

„To prawdopodobnie nasz maksymalny wynik dzisiaj. Zajęliśmy dwunaste miejsce, mimo że tak wielu kierowców było dziś bardzo blisko siebie. Myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę, odzyskując siły po wymagającym piątku i znaleźliśmy pewne ulepszenia w ustawieniach samochodu. Różnice między kierowcami są jednak tak małe, że do awansu do trzeciej części czasówki zabrakło nam niecałe 0,050 sekundy – co było podobną sytuacją do tej w ostatni weekend w Singapurze. W ostatnich kilku wyścigach zajmowaliśmy w kwalifikacjach dwunaste miejsce i udawało nam się uzyskać kilka dobrych wyników, więc z pewnością jutro będzie o co walczyć. Musimy nadal ciężko pracować jako zespół i znaleźć dodatkowe ułamki sekundy, aby w przyszłych wyścigach wrócić do czołowej dziesiątki. Jutro może nas czekać ciekawy wyścig, w którym znaczenie mieć będzie strategia i degradacja opon. Zobaczymy, co da się zrobić, a naszym celem jest kolejny dobry wynik”.

Julian Rouse, tymczasowy dyrektor sportowy:

„To były bardzo zacięte i konkurencyjne kwalifikacje. Niestety nie udało nam się przejść do trzeciej części sesji kwalifikacyjnej, ponieważ Esteban i Pierre odpadli w Q2. Jutro będziemy startować ze środka stawki, a naszym celem jest zapewnienie obu kierowcom jak największej szansy na wspięcie się w górę stawki i zdobycie punktów. Jak dotąd był to interesujący weekend pod względem wyboru opon i strategii, a jutro nie będzie inaczej, ponieważ na stole będą różne opcje strategiczne. Będziemy kłaść duży nacisk na analizę naszych wyborów i miejmy nadzieję, że wykorzystamy dostępny przydział opon na naszą korzyść. To będzie długi wyścig dla wszystkich, a celem jest zdobycie punktów obydwoma samochodami”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności