BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Kataru 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada kolejną już, osiemnastą rundę tegorocznych Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023. Tym razem naszym celem na mapie jest Doha – to właśnie tam, na torze Losail International Circuit, odbędzie się Grand Prix Kataru.

Bruno Famin oraz kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed nadchodzącym Grand Prix.

 

Bruno Famin:

„Musimy dążyć do dalszego zdobywania jak największej liczby punktów. W ten weekend w Katarze są dwie szanse na zdobycie punktów – dzięki sobotniemu wyścigowi sprinterskiemu. Nasze tempo na jednym okrążeniu to obszar, w którym możemy się poprawić, co pokazały ostatnie Grand Prix. W piątek musimy mocno zacząć, dążyć do tego, aby oba samochody znalazły się w dobrym oknie ustawień oraz aby obaj kierowcy czuli się komfortowo. Dzięki temu uda nam się spokojnie ukończyć pierwszą sesję treningową, bezpośrednio przed ważną, wieczorną sesją kwalifikacyjną”.

Esteban Ocon:

„Miło jest wrócić do Kataru po tym, jak nie ścigałem się tam przez kilka lat. Mamy dobre wspomnienia z tego weekendu w 2021 roku jako zespół. Jeśli chodzi o mnie, podoba mi się ten tor, ponieważ zapewnia dobrą płynność, a do tego cechuje się dużą liczbą średnich i szybkich zakrętów. A jeśli do tego dodać długą prostą, myślę, że oferuje to dużą elastyczność w zakresie opcji ustawień dla wszystkich zespołów, co oznacza, że jeśli dobrze dokonasz setupu samochodu, nagrody mogą być wspaniałe. Nie mogę się doczekać ponownego ścigania się na tym torze, naciskania z zespołem na dobry wynik i zorganizowania dobrego występu dla fanów!”

Pierre Gasly:

„Naprawdę lubię Katar. Byłem tam na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w grudniu zeszłego roku, więc z pewnością mam stamtąd miłe wspomnienia, nawet jeśli finał nie przebiegł po myśli Francuzów. Mimo wszystko bycie na tym wydarzeniu było fantastycznym przeżyciem – to jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie i coś, co zapamiętam na zawsze. Podobało mi się ściganie w Katarze w 2021 r. Miałem wtedy dobry występ, podczas którego zakwalifikowałem się na czwartym miejscu, a na starcie wyścigu znalazłem się w pierwszym rzędzie stawki. Wyścig nie przebiegł zgodnie z planem, ale podoba mi się ten tor, ponieważ jest szybki i płynny, z możliwością wyprzedzania. W sobotę czeka nas wyścig sprinterski – w Spa poszło nam dobrze – dlatego ważne jest, aby szybko odnaleźć się na torze i czuć się komfortowo w samochodzie już od piątkowego treningu”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności