Start z pierwszej dziesiątki dla zespołu BWT Alpine F1 Team przed Grand Prix Kataru

Zespół BWT Alpine F1 powrócił do pierwszej dziesiątki obydwoma samochodami. Pierre Gasly zakwalifikował się na siódmym miejscu, a Esteban Ocon na ósmym do niedzielnego Grand Prix Kataru.

Po ukończeniu dzisiejszej pierwszej (i jedynej) sesji treningowej z Estebanem na piętnastym miejscu i Pierrem na szesnastym w trudnych, porywistych i piaszczystych warunkach, obaj kierowcy szukali ulepszeń przed piątkowymi wieczornymi kwalifikacjami.

Esteban i Pierre przeszli przez Q1 na siódmym i ósmym miejscu, po czym awansowali do Q3 z poprawą na szóste i siódme miejsce. W Q3 drugie okrążenie Pierre’a na nowych miękkich oponach, trwające 1 minutę i 24,553 s, wystarczyło, aby zająć siódmą pozycję, a Esteban znalazł się zaledwie 0,210 s za nim, na ósmej pozycji. To pozytywny piątek dla zespołu, ponieważ uwaga skupia się teraz na sobotnim dniu pod znakiem Sprintu z punktami do zaoferowania w jutrzejszym czwartym wyścigu sprinterskim w sezonie, który rozpoczyna się o 20:30 czasu lokalnego (19:30 czasu polskiego).

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P15, 1:28.732 sek, 25 okrażeń

Pierre, P16, 1:28.821 sek, 23 okrążenia

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P8, 1:25.711 sek;
Pierre, P7, 1:25.566 sek

Q2
Esteban, P7, 1:24.928 sek;
Pierre, P6, 1:24.918 sek

Q3
Esteban, P8, 1:24.763 sek;
Pierre, P7, 1:24.553 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Wspaniale jest wrócić do Kataru. To był dobry dzień dla zespołu z obydwoma samochodami w Q3 w kwalifikacjach. Nasz dzień rozpoczęliśmy od intensywnej sesji treningowej i myślę, że dobrze zoptymalizowaliśmy zmiany, aby przystąpić do kwalifikacji z dobrym balansem samochodu. Zespół wykonał bardzo dobrą robotę, szybko odwracając sytuację w tak trudnych warunkach i wszyscy dobrze poradzili sobie z dzisiejszymi sesjami. Jesteśmy na dobrej pozycji startowej przed niedzielnym wyścigiem, ale teraz skupiamy się na sesji Sprint Shootout i wyścigu sprinterskim, w którym jest szansa na zdobycie cennych punktów”.

Pierre Gasly:

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do Q3. Od samego początku dnia miałem dobre wyczucie samochodu i czułem, że jestem w dobrym miejscu, w którym mogę od razu wycisnąć samochód do granic możliwości. Wykonałem dobre okrążenie w Q2, tak samo w Q3 i ostatecznie zapewniło nam to solidne miejsce na starcie w niedzielę. Ogólnie rzecz biorąc, zespół miał mocny piątek i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch dni uda nam się zamienić to na punkty. Stawka jest ciasna, znacznie bardziej ciasna niż się spodziewałem, więc zobaczymy, co możemy zrobić, aby wyprzedzić niektóre samochody z przodu. Jutro jest sprint, a naszym celem jest rozegranie kolejnego solidnego dnia od samego początku tutaj, w Katarze”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności