BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix USA 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dziewiętnastą w tym sezonie rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023. Zespoły udają się na tor Circuit of the Americas w Austin, w Teksasie, gdzie odbędzie się wyścig o Grand Prix USA.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych, a Abbi Pulling z Alpine Academy zapowiada nadchodzący w ten weekend finał sezonu F1 Academy.

 

Esteban Ocon:

„Ściganie się w Ameryce jest zawsze ekscytujące, szczególnie w ciągu ostatnich kilku lat. Nasz sport w tej części świata bardzo się rozwinął i można to poczuć za każdym razem, gdy tam wracamy. Bardzo lubię Austin jako miasto, zaś COTA to fajny tor ze świetną atmosferą i dobrą płynnością. To może być wymagający tor, ale często zapewnia świetne wyścigi. Nie mogę się doczekać jazdy w Teksasie i rozpoczęcia naszego weekendu”.

Pierre Gasly:

„Spędziłem dzień w Enstone, pracując na symulatorze, przygotowując się do kolejnych wyścigów, a także trenując fizycznie, aby zachować dobrą formę i przygotować się na występy w Austin, Meksyku i Brazylii. Na początek czeka nas rywalizacja w Austin. To dobry tor, wymagający na swój sposób. Skupiam się na zdobyciu punktów dla zespołu w oba dni, ponieważ jest to kolejny weekend wyścigowy ze sprintem”.

Abbi Pulling:

„Naprawdę nie mogę się doczekać Austin. Mam stamtąd wspaniałe wspomnienia. To właśnie tam zdobyłam swoje pierwsze pole position w samochodach jednomiejscowych i jest to tor, który naprawdę mi się podoba, więc nie mogę się doczekać ponownego odwiedzenia COTA. Nasza rywalizacja będzie objęta programem wsparcia F1, więc seria będzie szeroko komentowana i oczywiście będę tam z zespołem BWT Alpine F1 Team i spotkam się ze wszystkimi członkami zespołu. Powrót na tor był długo oczekiwany w związku z przerwą, którą mieliśmy, ale to oznaczało, że było dużo czasu na pracę nad przygotowaniami przed rundą finałową. Czuję się naprawdę przygotowana i czuję, że dobrze znam tor. Wyjedziemy tam z celem, aby zakończyć sezon na wysokim poziomie.”

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności