Podwójny występ w Q3 zespołu BWT Alpine F1 Team przed GP USA

Zespół BWT Alpine F1 Team obydwoma samochodami po raz drugi z rzędu pojawił się w Q3. Pierre Gasly zakwalifikował się na siódmym miejscu, a Esteban Ocon na ósmym do niedzielnego Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze Circuit of the Americas.

Podczas drugiego z rzędu weekendu sprintu po Katarze, który miał miejsce dwa tygodnie temu, zespół wydawał się wystartować z przodu w Austin. Pierre zakończył jedyną piątkową sesję treningową na dziesiątej pozycji, a Esteban tuż za nim na dwunastej.

Obaj kierowcy bez problemu przeszli przez Q1 – Esteban na dwunastym, Pierre na trzynastym miejscu – zanim odnotowali dalsze postępy w Q2 i dotarli do pierwszej dziesiątki w drugich kwalifikacjach z rzędu: Esteban w drugiej części czasówki zajął piąte miejsce, a Pierre był siódmy.

W Q3, po pierwszych przejazdach na używanych miękkich oponach, Pierre zakończył zmagania na siódmej pozycji z czasem okrążenia 1:35,089 s, a Esteban stracił do niego zaledwie 0,065 s i uplasował się na ósmej pozycji. Przed nami sobota Sprintu, z sesją Sprint Shootout o 12:30 czasu lokalnego (19:30 czasu polskiego) przed wyścigiem sprinterskim o 17:00 (00:00 czasu polskiego).

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P12, 1:37.066 sek, 22 okrążenia
Pierre, P10, 1:36.705 sek, 22 okrążenia

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P12, 1:36.131 sek;
Pierre, P13, 1:36.158 sek

Q2
Esteban, P5, 1:35.413 sek;
Pierre, P7, 1:35.496 sek

Q3
Esteban, P8, 1 35.154 sek;
Pierre, P7, 1:35.089 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Prawdopodobnie było dziś trochę więcej do zaoferowania, ale mimo to jesteśmy w doskonałej pozycji wyjściowej przed niedzielnym wyścigiem, aby móc walczyć o punkty. Nasz dzień rozpoczął się od pracowitej sesji treningowej, w trakcie której przeszliśmy przez nasz program bez problemów. Udało nam się szybko odwrócić sytuację i być gotowym na kwalifikacje, a zespół wykonał świetną robotę, będąc w dobrej formie od samego początku. Dobrze sobie poradziliśmy, aby dostać się do Q3. Skupiamy się teraz na sesji Sprint Shootout i wyścigu sprinterskim, w którym do zdobycia są punkty, dlatego ważne będzie, aby utrzymać tę dynamikę także w sobotę”.

Pierre Gasly:

„To były dla nas dobre kwalifikacje i nasz drugi występ w Q3 z rzędu po Katarze. Jestem naprawdę zadowolony z naszego dzisiejszego występu, a samochód spisywał się bardzo dobrze od samego początku dnia. To ważne w weekendy sprinterskie, kiedy jest tylko jedna sesja treningowa. Wprowadziliśmy pewne ulepszenia pomiędzy treningiem a kwalifikacjami i od tego momentu wszystko szło dobrze. To była niewielka przewaga, mniej niż jedna dziesiąta na kilka samochodów, ale czułem, że wycisnąłem z okrążenia w Q3 właściwie wszystko. Zawsze wspaniale jest walczyć o najwyższe lokaty. Przed nami Sprint; będziemy dążyć do więcej takich dobrych rezultatów i miejmy nadzieję, że będziemy w stanie powalczyć o zdobycie kilku punktów.”

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności