Pozycje zdobyte przez obu kierowców i punkty Pierre’a w sprincie w Austin

Zespół BWT Alpine F1 zdobył dwa punkty w sobotnim wyścigu sprinterskim po tym, jak Pierre Gasly zajął siódme miejsce na torze Circuit of the Americas w Austin. Esteban Ocon awansował o dwa miejsca z trzynastej na jedenastą pozycję.

W sesji Sprint Shootout Pierre dotarł do SQ3 – co było jego drugą wizytą w TOP10 w kwalifikacjach w ten weekend – a Esteban odpadł w SQ2 na trzynastym miejscu.

Obaj kierowcy rozpoczęli 19-okrążeniowy wyścig sprinterski na używanym, pośrednim ogumieniu, chcąc zdobyć miejsca i zająć punktowane pozycje w pierwszej ósemce. Esteban znakomicie zaczął awansować z trzynastego miejsca na jedenaste. Pierre był w stanie wyprzedzić bolid Williamsa Alexandra Albona, a następnie Oscara Piastriego, sprawnie wykorzystując późne hamowanie w końcówce pierwszego zakrętu i zajmując dzięki temu ósme miejsce. Dzięki pięciosekundowej karze nałożonej przez George'a Russella po wyścigu Pierre był w stanie wskoczyć na siódme miejsce i zdobyć dwa punkty.

Niedzielny wyścig składający się z 56 okrążeń rozpocznie się o 14:00 czasu lokalnego (21:00 czasu polskiego). Pierre wystartuje z siódmej pozycji, a Esteban będzie ósmy.

 

REZULTATY CZASOWE

Sprint Shootout

Esteban, P13, 1:36.137 sek;
Pierre, P10, 1:35.897 sek

Wyścig sprinterski (19 okrażeń)
Esteban wystartował z P13 na używanych, pośrednich oponach, wyścig ukończył na pozycji P11.
Pierre wystartował z P9 na używanych, pośrednich oponach, wyścig ukończył na pozycji P7.

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„To nie był najspokojniejszy dzień po naszej stronie w Austin. Sprint Shootout rozpoczął się mocno i spokojnie przeszliśmy przez SQ1. Nie wystarczyło nam czasu, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce i będziemy szukać powodów, ponieważ zapewniłoby nam to znacznie silniejszą pozycję do rywalizacji o punkty w wyścigu sprinterskim. Dobrze rozpoczęliśmy wyścig, zyskaliśmy kilka pozycji na starcie, ale potem nie mogliśmy już pójść zbyt daleko i punkty były poza naszym zasięgiem. Z pewnością mamy wiele rzeczy do przejrzenia i są pewne wnioski, które możemy wyciągnąć przed jutrem. Jesteśmy w dobrej pozycji przed wyścigiem, będzie on długi i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uzyskać dobry wynik”.

Pierre Gasly:

„Jestem dzisiaj naprawdę szczęśliwy. Po starcie z dziewiątego miejsca mieliśmy mocny wyścig, od razu wyprzedziliśmy Alexa [Albona], a potem wykonałem dobry ruch na Oscarze [Piastrim], który zajmował ósme miejsce. Potem musiałem starać się dotrzymać kroku George’owi [Russellowi] i Carlosowi [Sainzowi] przede mną, wiedząc, że George ma karę i że muszę utrzymać mniej niż pięciosekundową stratę. Tempo było ogólnie dobre, nawet jeśli pod koniec doszło do lekkiej degradacji opon. Z pewnością możemy wyciągnąć kilka dobrych rzeczy z dzisiejszego wyścigu, a dwa punkty to miły bonus. Jutro będziemy kontynuować ciężką pracę i zobaczymy, jak uda nam się zdobyć mocne punkty. W tej chwili jestem zadowolony z naszego tempa i jestem w pełni skupiony na jutrzejszym wyścigu”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności