BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Miasta Meksyk 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dwudziestą rundę tegorocznego kalendarza dziewiętnastą Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023. Jest nią Grand Prix Miasta Meksyk, odbywające się na torze Autódromo Hermanos Rodríguez.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix Meksyku, podczas którego kierowca rezerwowy Jack Doohan przejmie obowiązki za kierownicą bolidu A523 w pierwszej sesji treningowej.

 

Esteban Ocon:

„Ten wyścig cieszy się dużą popularnością od czasu powrotu do kalendarza kilka lat temu. Fani są niesamowici, a impreza i atmosfera są zawsze szalone i fajne. Jedną z moich ulubionych części jest jazda po zapełnionym stadionie. Ta sekcja jest zawsze dość surrealistyczna i nigdy się nie starzeje. Ogólnie lubię przyjeżdżać do Meksyku, to piękny kraj i naprawdę można poczuć atmosferę „fiesty” od razu po przybyciu do miasta. Tor jest przyjemny w prowadzeniu a duża wysokość w mieście Meksyk stwarza zupełnie inne wrażenia z samochodu, inne niż jakiekolwiek obiekt wyścigowy, po którym jazdy doświadczamy w tegorocznym kalendarzu. Powietrze jest bardzo rozrzedzone, co może zmienić sposób prowadzenia samochodu przy znacznie mniejszej przyczepności, a wyścig jest bardziej wymagający pod względem fizycznym. Jesteśmy gotowi na wyzwanie i mamy nadzieję, że będziemy silnymi przeciwnikami dla naszych rywali”

Pierre Gasly:

„Autódromo Hermanos Rodríguez to interesujący tor, na którym znajdują się duże wysokości, to także wyjątkowe wyzwanie. Jeździmy bolidami ze skrzydłami z dużą siłą docisku, ale samochód i tak jest lekki, biorąc pod uwagę warunki. Oddaję w pierwszej sesji treningowej kierownicę i prowadzenie bolidu Jackowi [Doohanowi] i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jego wkład w weekend wyścigowy, ponieważ podczas swojego przejazdu w samochodzie przeprowadzi kilka ważnych elementów testowych. Zależy mi na tym, aby dość szybko zgrać się z bolidem w drugim treningu, wsiąść do niego i dostosować się do warunków panujących na torze. Potrzebujemy kolejnego weekendu, który będzie mocny operacyjnie – jak w Austin – i czuję się gotowy na wyzwanie. To długi i bardzo trudny wyścig w Mexico City, ale jestem nastawiony na kolejny pozytywny weekend, podczas którego zamierzam kontynuować zdobywanie punktów”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności