Doohan w piątkowym treningu podczas przygotowań BWT Alpine F1 Team do GP Meksyku

Zespół BWT Alpine F1 Team wprowadził w piątek do bolidów w Meksyku wszystkich trzech kierowców ze swojego składu na rok 2023, podczas gdy Jack Doohan po raz trzeci w swojej karierze wystąpił w oficjalnej sesji treningowej Formuły 1.

Pochodzący z Australii Jack zajął osiemnaste miejsce w pierwszej sesji treningowej, przejmując obowiązki kierowcy samochodu nr 10 w ramach obowiązkowych jazd dla debiutantów, dodając swoje doświadczenie do trzech sesji treningowych, które prowadził dla zespołu podczas Grand Prix Meksyku i Abu Zabi w 2022 roku. Esteban Ocon zajął dziewiąte miejsce w sesji otwierającej i ósme w drugim treningu tego samego dnia, a Pierre Gasly zajął szesnaste miejsce w swojej jedynej sesji dnia, po oddaniu samochodu Jackowi w pierwszym treningu na torze Autodromo Hermanos Rodriguez o długości 4,3 km.

Sesja Jacka skupiała się na kilku elementach testowych przyszłorocznego samochodu, a nie na samym czasie okrążenia. Następną sesję za kierownicą A523 odbędzie w Abu Zabi, kiedy w finale sezonu przejmie kontrolę nad samochodem nr 31. Sobotnia trzecia sesja treningowa rozpoczyna się o 11:30 (19:30 czasu polskiego) przed kwalifikacjami o 15:00 (23:00 czasu polskiego).

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P9, 1:20.677 sek, 25 okrążeń

Jack, P18, 1:22.109 sek, 24 okrążeń

2. sesja treningowa

Esteban, P8, 1:19.077 sek, 29 okrążeń

Pierre, P16, 1:19.642 sek, 29 okrążeń

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

¡Un placer estar de vuelta en México! [Miło jest wrócić do meksyku!] To był dla nas bardzo dobry piątek na Autodromo. Przeszliśmy przez bardzo napięty program bez problemów i poczyniliśmy duże postępy pomiędzy sesjami. Oczywiście nie spuszczamy głowy, przeprowadzamy odprawę jako zespół i koncentrujemy się na tym, jak najlepiej podejść do jutrzejszych kwalifikacji. Będziemy ciężko pracować przez całą noc, aby znaleźć się na najlepszej pozycji, aby dotrzeć do Q3 i zapewnić sobie silną pozycję przed niedzielnym wyścigiem. Czuję się dobrze w samochodzie, więc zobaczmy, co będziemy mogli zrobić jutro”.

Pierre Gasly:

„Wspaniale jest wrócić do Mexico City. Zawsze panuje tu niesamowita atmosfera na całym torze. Byłem w garażu podczas pierwszej sesji treningowej z Jackiem [Doohanem] w samochodzie w ramach regulaminowej sesji dla nowicjuszy, więc ciekawie było śledzić sesję na żywo z garażu z inżynierami. Oznacza to, że musieliśmy nadrobić zaległości w drugim treningu, dlatego ważne było dla nas, aby mieć produktywną sesję, co też zrobiliśmy. Jest kilka rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę, aby samochód działał lepiej i jestem pewien, że możemy wprowadzić pewne ulepszenia na jutro przed trzecim i ostatnim treningiem oraz kwalifikacjami”.

Jack Doohan:

„To była naprawdę dobra sesja i od pierwszego okrążenia czułem się bardzo dobrze w samochodzie. Z radością uczestniczyłem w programie zespołu, który z mojej strony skupiał się na kilku przyszłych elementach testowych. Ważne było, aby przez sesję przebrnąć bez żadnych problemów i zaznaczyć wszystkie pola na naszej liście przejazdowej, co udało nam się osiągnąć bezproblemowo. Testowałem samochód na sezon 2021 przez cały rok, więc zdecydowanie czułem się gotowy na dzisiejszy dzień, co oznaczało, że możemy być na dobrej drodze od samego początku. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi za szansę, za zaufanie i wsparcie zarówno podczas przygotowań przed dzisiejszym dniem, jak i podczas samej sesji. Nie mogę się teraz doczekać, jak potoczy się reszta weekendu dla zespołu i oferuję wsparcie, gdzie tylko mogę”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności