BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix São Paulo 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dwudziestą pierwszą rundę Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 w 2023 roku. Mowa o Grand Prix São Paulo, które odbywa się na torze Autódromo José Carlos Pace, znanym wielu kibicom – ze względu na swe położenie między jeziorami – po prostu jako Interlagos.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix São Paulo.

 

Esteban Ocon:

„Naprawdę lubię przyjeżdżać do Brazylii. To piękny kraj, który ma tak bogatą historię, wiedzę i pasję do naszego sportu. Mam szczęście, że mam duże wsparcie w Brazylii i nawet otrzymałem przydomek „Oconzinho” od fanów, co jest całkiem fajne. Nie mogę się doczekać, aż wielu z nich pojawi się na torze w ten weekend. Autódromo José Carlos Pace to tradycyjny tor wyścigowy o pofałdowanym, szybkim układzie, który naprawdę mi się podoba i który zapewnił świetne wyniki podczas wyścigów w przeszłości. W ten weekend czeka nas kolejny wyścig sprinterski, więc ważne będzie, aby od samego początku być na szczycie. Będziemy ciężko pracować, aby mieć dobry weekend i mamy nadzieję, że uda nam się dać dobry występ brazylijskim fanom”.

Pierre Gasly:

„Ta potrójna kumulacja weekendów wyścigowych w Austin, Mexico City i São Paulo jest bardzo trudna dla nas wszystkich w Formule 1. Jest to bardzo intensywny czas, a dodatkowo dwa z tych weekendów mają też formułę ze sprintem. Aby utrzymać tę intensywność, staram się zrelaksować, kiedy tylko mogę. Na przykład dużo gram w golfa – i to nie tylko w ramach przygotowań do Pucharu Netflixa! W zeszłym tygodniu zorganizowałem mecz piłki nożnej z drużyną Haasa, co pomaga nam zachować świeżość i przynosi poczucie wspólnoty w zespole, a jednocześnie było bardzo przyjemnie. Na pewno w tym tygodniu odpocznę, trochę potrenuję, a potem przyjadę w piątek gotowy, aby wsiąść do samochodu. Musimy od razu wziąć się do pracy, ponieważ czeka nas tylko jedna sesja treningowa przed kwalifikacjami. Dobrze nam to wyszło w Katarze i Austin, więc zdecydowanie czuję się na to gotowy”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności