Drobne marginesy oddzielają Estebana i Pierre’a w kwalifikacjach do Grand Prix São Paulo

Zespół BWT Alpine F1 zakwalifikował się do niedzielnego Grand Prix São Paulo z Estebanem Oconem na dwunastym miejscu i Pierrem Gaslym na trzynastym w piątkowe popołudniowe kwalifikacje na torze Interlagos.

Tylko 0,005 sekundy dzieliło dwóch kierowców Alpine w Q2. Uwaga skupia się jednak zarówno na sobotnim dniu sprintu – czeka nas ostatni Sprint Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 2023 – jak i na niedzielnym Grand Prix z punktami do zaoferowania w obu dniach.

Obaj kierowcy przeszli przez Q1, a Esteban poprawił się na swoim trzecim okrążeniu pomiarowym i zajął czternaste miejsce, podczas gdy drugie okrążenie Pierre’a było już wystarczająco dobre, aby awansować do Q2. Francuz przerwał swoje trzecie okrążenie pomiarowe po błędzie w drugim zakręcie.

Po dwóch przejazdach na nowych miękkich oponach w Q2 czas okrążenia Estebana wynoszący 1 minutę i 10,562 sekundy wystarczył na dwunaste miejsce, a Pierre uplasował się tuż za nim, na trzynastym miejscu. Jutro o 11:00 czasu lokalnego (15:00 czasu polskiego) rozpocznie się sesja Sprint Shootout, a o 15:30 (19:30 czasu polskiego) odbędzie się 24-okrążeniowy wyścig sprinterski.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P15, 1:12.779 sek, 30 okrążeń
Pierre, P7, 1:12.184 sek, 31 okrążeń

Kwalifikacje

Q1
Esteban, P14, 1:10.763 sek
Pierre, P15, 1:10.793 sek

Q2
Esteban, P12, 1:10.562 sek
Pierre, P13, 1:10.567 sek

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Naprawdę wspaniale jest znowu jeździć tutaj, w Brazylii, na tak kultowym torze Interlagos. To był pracowity dzień, a przed kwalifikacjami była tylko jedna sesja treningowa i z pewnością wydawało się, że nastąpi szybka zmiana. Po przejściu Q1, mieliśmy ciężką ostatnią jazdę w Q2, po prostu straciliśmy szanse na awans, lądując na dwunastym miejscu. Czuję, że dzisiaj zmaksymalizowaliśmy wszystko i nic więcej nie byliśmy w stanie osiągnąć, ale jestem pewien, że w niedzielnym wyścigu pojawią się okazje. Teraz skupiamy się na sobocie i sprincie, podczas którego do zdobycia jest więcej punktów. Musimy wyciągnąć wnioski z dzisiejszego spotkania i zastosować je przez resztę weekendu. Jestem pewien, że jeszcze wiele przed nami”.

Pierre Gasly:

Odpadnięcie w Q2 zawsze jest rozczarowujące, ale w ten weekend jest jeszcze wiele do zdobycia. Straciłem trochę czasu na drugim okrążeniu w Q2, głównie z powodu problemu ze zmianą biegu na wyższy, więc musimy to zbadać. Byłoby blisko wejścia do Q3, więc z pewnością ocenimy, co możemy poprawić następnym razem. Ogólnie powiedziałbym, że brakuje nam tutaj trochę tempa, ale w sobotę i niedzielę chcemy zdobyć punkty, więc z pewnością nie mogę się tego doczekać. Jutro ostatni sprint w tym roku. Będziemy dążyć do naprawienia kilku drobnych szczegółów przed sesją Sprint Shootout, a następnie damy z siebie wszystko, aby zdobyć punkty w wyścigu sprinterskim”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności