BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Las Vegas 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dwudziestą drugą rundę w tegorocznym kalendarzu Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 w 2023 roku. Jest nią Grand Prix Las Vegas, które zostanie rozegrane na nowym torze ulicznym w światowej stolicy rozrywki.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix Las Vegas.

 

Esteban Ocon:

„Nie ma bardziej ekscytującego wydarzenia! O Las Vegas rozmawiamy już od dłuższego czasu i wspaniale, że w końcu tu się zjawimy. Vegas to tak kultowe miasto, że myślę, że każdy powinien odwiedzić je chociaż raz, a rozgrywanie tutaj wyścigu Formuły 1 nadal nie wydaje się realne! To będzie bardzo pracowity weekend dla wszystkich, ale skupimy się na występach na torze i zrobieniu wszystkiego, co w naszej mocy, aby osiągnąć dobry wynik. Oczywiście nikt jeszcze tu właściwie nie jeździł, więc dla większości z nas będzie to niewielka niespodzianka, gdy już tam dotrzemy na pierwszą sesję treningową. Z tego, co widzieliśmy, wygląda na ciekawy tor z ostrą nawrotką w lewo w pierwszym zakręcie, kilkoma zakrętami ze średnią prędkością i bardzo długą prostą na pełnym gazie. Będziemy mocno naciskać, aby mieć dobry weekend na torze i mamy nadzieję, że rozegramy ciekawe Grand Prix dla wszystkich fanów, którzy będą oglądać nasze wyścigi w Vegas i na całym świecie”.

Pierre Gasly:

„Wszyscy zmierzamy w nieznane podczas tego Grand Prix, ponieważ jest to zupełnie nowe miejsce i wyjątkowy tor. To z pewnością wyzwanie, ale wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak będziemy wyglądać na torze, dopóki nie wyjedziemy na niego w pierwszej sesji treningowej w czwartek [piątek rano casu polskiego]. Spędziłem trochę czasu w symulatorze, aby poznać układ i muszę przyznać, że to wyjątkowe okrążenie. Jest kilka długich zakrętów ze średnią prędkością, strefy ostrego hamowania, szybkie zakręty, a potem bardzo długa prosta wzdłuż Las Vegas Strip. Myślę, że w nocy ze wszystkimi światłami będzie to wyglądać całkiem spektakularnie! Jestem tym podekscytowany i dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej dostosować się do nowego toru i potencjalnie trudnych warunków”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności