Solidne wyniki zawodników Alpine Challenge w Hot Hatch Cup

Odbywające się w tym roku po raz pierwszy zmagania w ramach pucharu time attack Alpine Challenge wywołały sporo emocji nie tylko wśród kibiców, ale i pośród zawodników. Mimo to nie brakowało osób, które z zaangażowaniem włączały się także w dodatkową rywalizację w ramach pucharu time attack, dedykowanego hatchom, jakim jest Hot Hatch Cup. Nie brak w nim klasy OPEN, dedykowanej innym samochodom niż hatche, a co za tym idzie – posiadacze Alpine A110 mogli sprawdzić się na torze razem z innymi zawodnikami. Marek Buga i Bartłomiej Kucaba, startujący w A110 wywalczyli odpowiednio I i II miejsce w sezonie 2023 HHC w klasie OPEN 250KM+. 

Należy zwrócić uwagę na fakt, że obaj zawodnicy wystartowali tylko w 5 rundach z 7 rozegranych, a i tak byli w stanie zdeklasować konkurencję w swojej klasie. Podczas każdych zawodów, w których wzięli udział, stawali do walki, zajmując wysokie pozycje także w klasyfikacji generalnej, często wygrywając z dużo mocniejszymi samochodami na torze – zwraca uwagę Karol Himber.

Klasyfikacja generalna poszczególnych rund prezentowała się następująco:

 

3 Runda HHC - Silesia Ring - 113 startujących

Buga - 11 miejsce

Kucaba - 29 miejsce

 

4 Runda HHC - Brno - 86 startujących

Buga - 15 miejsce

Kucaba - 36 miejsce

 

5 Runda HHC - Tor Jastrząb - 65 startujących

Buga - 8 miejsce

Kucaba - 19 miejsce

 

6 Runda HHC - Tor Poznań - 79 startujących

Buga - 10 miejsce

Kucaba - 28 miejsce

 

7 Runda HHC - Silesia Ring - 83 startujących

Buga - 11 miejsce

Kucaba - 13 miejsce

 

Wyniki poszczególnych rund i klasyfikację generalną znaleźć można pod adresem: https://hhc2023.nickesh.pl/ranking/season-results 

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i cieszymy się z podjętej przez nich walki, która niejednemu kierowcy pokazała moc drzemiącą w Alpine A110.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności