Zespół BWT Alpine F1 Team rozpoczyna weekend w Las Vegas intensywnymi treningami o poranku

Zespół BWT Alpine F1 miał za sobą pracowitą noc treningową, gdy w czwartkowy wieczór i piątkowy poranek rozpoczął się w stanie Nevada długo oczekiwany weekend Grand Prix Las Vegas.

Treningi trwały do wczesnych godzin porannych w piątek po długim opóźnieniu związanym z naprawą toru, a sam zespół również był zmuszony do wykonania znacznych napraw, ponieważ A523 Estebana Ocona został uszkodzony przez luźną pokrywę spustową na torze o długości 6,2 km. W związku z tym pierwsza sesja treningowa została zawieszona ze względów bezpieczeństwa, a sesja numer 2 trwała 90 minut między 02:30 a 04:00 czasu lokalnego.

Zespołowi udało się przygotować zapasowe podwozie do samochodu nr 31, co oznacza, że Esteban mógł wystartować w drugiej sesji treningowej, w której zajął szesnaste miejsce w stawce. Pierre Gasly przejechał 33 okrążenia w drodze na piętnaste miejsce, a obaj kierowcy w dalszym ciągu zapoznawali się z układem toru.

Trzecia, ostatnia sesja treningowa rozpoczyna się dzisiaj później o 20:30 przed kwalifikacjami o północy. Z perspektywy polskiego kibica, są to odpowiednio 05:30 i 09:00 rano w sobotę.

 

REZULTATY CZASOWE

1. sesja treningowa

Esteban, P5, 1:45.365 sek, 5 okrążeń

Pierre, P11, 1:48.253 sek, 5 okrążeń

2. sesja treningowa

Esteban, P16, 1:37.241 sek, 37 okrążeń

Pierre, P15, 1:37.134 sek, 33 okrążenia

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„To był pracowity wieczór, pełen co najmniej wielu emocji! Z jednej strony bardzo fajnie było dzisiaj po raz pierwszy przejechać przez kultowe ulice Las Vegas, a z drugiej – spotkał nas niefortunny i przedwczesny koniec pierwszej sesji treningowej. Odniosłem poważne uszkodzenia samochodu po uderzeniu w luźną osłonę spustową na torze podczas pierwszych okrążeń, w związku z czym musieliśmy zmienić podwozie. Ogromne uznanie dla zespołu za załatanie wszystkiego w tak krótkim czasie, w samą porę na opóźnioną drugą sesję. Sesja treningowa numer 2 była prosta i polegała na testowaniu różnych rzeczy oraz zapoznawaniu się z oponami i warunkami na torze. Podoba mi się ten tor i powinien zapewnić ekscytujące kwalifikacje i wyścig. Zobaczmy, co możemy zrobić dzisiaj później, po kilku godzinach zasłużonego dla wszystkich snu”.

Pierre Gasly:

„To była szalona noc w Las Vegas. Nie sądzę, że kiedykolwiek jeszcze będziemy mieli okazję prowadzić samochód Formuły 1 o 3 nad ranem! Po pierwsze, dobrze było po raz pierwszy przejechać po torze i muszę przyznać, że jest to naprawdę imponujący spektakl, ze wszystkimi światłami i kultowymi zabytkami. Szkoda było tracić czas w trakcie pierwszego treningu, dlatego ważne było, aby maksymalnie wykorzystać pełne 90 minut podczas drugiej sesji treningowej, aby przygotować się na resztę weekendu. Wiele się nauczyliśmy podczas tej sesji i ważne jest, abyśmy teraz poświęcili czas na przejrzenie danych i starali się ulepszyć samochód przed kwalifikacjami”.

Matt Harman, dyrektor techniczny:

„To był całkiem interesujący wieczór w Las Vegas. Niestety, Esteban doznał znacznych uszkodzeń samochodu podczas pierwszej sesji treningowej po uderzeniu w luźną osłonę odpływu podczas powrotu do Pit Lane w warunkach czerwonej flagi. W wyniku uderzenia uszkodzona została przednia część podłogi oraz spód podwozia. Oznaczało to, że musieliśmy przygotować zapasowe podwozie. Uznanie dla zespołu za zmianę sytuacji i przygotowanie wszystkiego na czas przed opóźnionym drugim treningiem. Każde okrążenie jest niezbędne na nowym torze i ważne było, aby oba samochody przejechały pełne 90 minut w drugim treningu, podczas którego również my eksperymentowaliśmy z niektórymi aspektami pod kątem naszego przyszłorocznego bolidu A524. Prowadzenie samochodu Formuły 1 we wczesnych godzinach porannych było dość surrealistyczne, ale myślę, że to część niesamowitego doświadczenia w Las Vegas! Mamy mnóstwo danych do przepracowania przed dzisiejszą (z perspektywy zawodników) trzecią sesją treningową. Naszym celem jest, aby oba samochody miały dobre ustawienia, przygotowane pod sesję kwalifikacyjną”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności