Alpine A424 pokonuje 5000 kilometrów podczas swojej pierwszej długodystansowej sesji na torze Motorland

  • Alpine kontynuowało rozwój A424 podczas czwartej sesji testowej, pierwszej w formacie długodystansowym, na torze Motorland Aragón, interesującym torze z prostą, na którym prędkości maksymalne są porównywalne z prędkościami osiąganymi w Le Mans.
  • Celem – początkowo ambitnym – było pokonanie 5400 km w 30 godzin. Chociaż wyniki nie zostały jeszcze w pełni osiągnięte, rezultaty były w dużej mierze pozytywne – hypercar przebył 5027 km. Po pierwszych ośmiu godzinach, w których nie wystąpiły żadne usterki, późniejsze przebicie opony, problem z turbosprężarką, wyciekiem oleju i wody, a także problemy z elektryką na krótko przerwały doskonałe postępy A424 po ukończeniu 30 godzin.
  • Oprócz oceny niezawodności samochodu zespół kontynuował prace nad ogólnym ustawieniem, aby móc jeździć w reprezentatywnych warunkach wyścigowych i lepiej poznać opony Michelin pod kątem nabierania prędkości na zimnych torach i pod kątem zarządzania wieloma przejazdami.
  • W tym samym czasie w tunelu aerodynamicznym Windshear w Karolinie Północnej odbyły się oficjalne testy IMSA z drugim A424 jako pierwszą fazą procesu homologacji.

 

WYPOWIEDZI

Bruno Famin, wiceprezes Alpine Motorsports:

„Szczerze mówiąc, cały zespół jest zachwycony osiągnięciem takiego przebiegu w naszym pierwszym teście wytrzymałościowym. Jest to satysfakcja, która nagradza ciężką pracę wszystkich. Głównym celem sesji było sprawdzenie niezawodności poprzez przyjrzenie się słabym punktom. Znaleźliśmy kilka z nich i teraz będziemy musieli się nimi zająć. I to szybko, ponieważ czas ucieka: do rozpoczęcia sezonu w Katarze zostało 100 dni, a my wciąż mamy mnóstwo do zrobienia, zarówno pod względem niezawodności, jak i – jeszcze bardziej – pod względem wydajności. Musimy teraz przeanalizować dane i wyciągnąć z tej sesji wszystko, co się da, aby jak najlepiej wykorzystać następną, która odbędzie się w Portimão w połowie grudnia, aby utrzymać nasze postępy w rozwoju samochodu”.

Philippe Sinault, manager zespołu Alpine Endurance Team

„Chcieliśmy przeprowadzić pierwszą sesję wytrzymałościową dla A424 w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, których doświadczymy podczas wyścigu. Symulowaliśmy pełną serię sekwencji wyścigu, w tym start, pojawienie się samochodu bezpieczeństwa i FCY (Full Course Yellow, warunków neutralizacji na całym torze), które umożliwiły wszystkim – kierowcom, mechanikom i inżynierom – przyswojenie sobie trybów pracy i uczynienie ich automatycznymi. Ten rodzaj sesji jest oczywiście kluczowy dla samochodu i wszystkich członków zespołu, którzy muszą odnaleźć się w sytuacji. Zdecydowanie wchodzimy w fazę aktywnej nauki. Wiemy, że pod koniec lutego będziemy mieli jeszcze wiele do nauczenia się, kiedy dotrzemy do Kataru, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby być jak najlepiej przygotowanymi na czekające nas wyzwania”.

Charles Milesi, kierowca Alpine Endurance Team w klasie LMP2

„Zaangażowanie się w rozwój samochodu przez ostatnie kilka miesięcy było przyjemnością. Ciekawie jest zobaczyć, jak samochód rozwinął się od pierwszych przejazdów i ile jeszcze jest do zrobienia. Uważamy, że jak dotąd wykonaliśmy dobrą robotę w zakresie rozwoju pod kątem przejazdów długodystansowych, co było dużą pracą dla całego zespołu, a przede wszystkim istotnym krokiem dla przyszłości projektu”

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności