BWT Alpine F1 Team zapowiada Grand Prix Abu Zabi 2023

BWT Alpine F1 Team zapowiada dwudziestą trzecią rundę, ostatnią w tegorocznym kalendarzu Mistrzostw Świata FIA Formuły 1 w 2023 roku. Do finału sezonu kierowcy przystąpią na torze Yas Marina Circuit, gdzie zmierzą się w trakcie Grand Prix Abu Zabi.

Kierowcy Esteban Ocon i Pierre Gasly dzielą się swoimi przemyśleniami przed Grand Prix Abu Zabi.

Esteban Ocon:

„To z pewnością był długi i intensywny sezon dla wszystkich i wiem, że nie możemy się doczekać wolnego, aby odpocząć i zregenerować siły przed przyszłym rokiem. Skupiamy się teraz na dobrych wynikach w ten weekend, utrzymaniu dynamiki z Las Vegas i zakończeniu sezonu na wysokim poziomie. Tor Yas Marina to obiekt, który lubimy i dobrze znamy. Oczywiście w ten weekend będę poza pierwszym treningiem, ponieważ Jack [Doohan] będzie w samochodzie i jestem pewien, że wykona świetną robotę. Wszyscy jesteśmy zmotywowani na kolejny pozytywny weekend, chcąc zakończyć go z dobrym wynikiem i dać wszystkim dodatkowy impuls w sezonie zimowym. W ten weekend nie będziemy spuszczać głów i skupimy się na sobie, ponieważ naszym celem jest spokojny weekend i zakończenie sezonu z jak największą liczbą zdobytych punktów”.

Pierre Gasly:

„Nadszedł czas na ostatni wyścig sezonu, który wydaje się, że minął błyskawicznie. Zdecydowanie jestem tym podekscytowany po długim sezonie i kilku pracowitych tygodniach związanych z potrójnym zestawieniem weekendów wyścigowych, a następnie wizytą w Las Vegas. Wracamy na konwencjonalny tor z normalnymi czasami i standardowym formatem weekendowym. To tor, który wszyscy dobrze znamy i miejmy nadzieję, że nie będzie na nim zbyt wielu niespodzianek. Cel jest dość prosty. Naszym celem jest zakończenie sezonu z jak największą liczbą punktów, aby zmaksymalizować nasz roczny wynik. Po kilku dniach odpoczynku i zmianach stref czasowych nie mogę się doczekać piątku i rozpoczęcia weekendu w najlepszy możliwy sposób”.

 

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności