Zespół BWT Alpine F1 Team kończy działania na torze w 2023 r. testami posezonowymi w Abu Zabi

Zespół BWT Alpine F1 oficjalnie zakończył dziś w Abu Zabi kampanię na rok 2023, gdy testy posezonowe zakończyły ostatnią jazdę na torze na A523.

Do Estebana Ocona dołączył kierowca rezerwowy Jack Doohan na torze Yas Marina Circuit podczas całodniowych testów.

Esteban zajął pierwsze miejsce w rankingach z czasem okrążenia wynoszącym 1 minutę i 24,393 sekundy, czyli o 0,002 sekundy wolniej od swojego czasu kwalifikacyjnego do Grand Prix Abu Zabi, po przejechaniu 110 okrążeń w ciągu dnia.

Jack zakończył dzień na siódmym miejscu z czasem 1 minuty i 25,038 sekundy po 108 okrążeniach cennego doświadczenia w nowoczesnych maszynach Formuły 1, dodając kolejne okrążenia do swojego czasu w samochodzie po treningach w Meksyku w październiku i Abu Zabi w zeszłym tygodniu.

Zespół przytorowy powróci do Enstone i Viry na czas przerwy międzysezonowej. Przedsezonowe testy w Bahrajnie w sezonie 2024 odbędą się za 86 dni.

 

WYPOWIEDZI

Esteban Ocon:

„Sezon na torze oficjalnie zakończył się testami po wyścigu tutaj, w Abu Zabi. Mieliśmy bardzo pracowity dzień z ważnym i obszernym programem do zrealizowania. Skończyło się na tym, że pokonaliśmy dwa dystanse wyścigu i pomyślnie zrealizowaliśmy nasz plan, testując różne mieszanki, obciążenia paliwem i ustawienia. Zawsze miło jest widzieć swoje imię i nazwisko obok P1, ale w dni testowe te rzeczy są nieistotne! Żegnamy się dzisiaj z A523, samochodem, który przyniósł nam w tym sezonie wzloty i upadki, ale który posłużył również jako baza do podkreślenia obszarów, które musimy poprawić, aby być lepszymi w 2024 roku. Teraz czas na odpoczynek przed rozpoczęciem przygotowań do następnego sezonu”.

Jack Doohan:

„To był wspaniały dzień i zawsze miło jest mieć cały dzień testów, ponieważ jest trochę więcej swobody w eksplorowaniu samochodu. Jazda w ramach pierwszej sesji treningowej w zeszłym tygodniu była niesamowitym przeżyciem, ale w dni testowe jest dużo więcej do zrobienia, a program jest o wiele większy i bardziej szczegółowy. Dzisiaj przejrzeliśmy napiętą listę kontrolną, oceniliśmy różne mieszanki opon, obciążenie paliwem i elementy ustawień i przejechaliśmy 108 okrążeń. Powiedziałbym, że pod względem fizycznym to trudne wyzwanie, ale czuję się dobrze i ważne jest, aby zespół miał wszystkie dane. Samochód sprawował się dobrze i jestem zadowolony, że dobrze zrealizowaliśmy nasz program. Poczułem się komfortowo i byłem zadowolony z codziennej pracy, a teraz nadszedł czas na przerwę w prowadzeniu samochodu, zanim skupimy się na pracy nad przyszłym rokiem”.

Inne aktualności

Pokaż wszystkie aktualności